MENÜ

Ayhan Kızıl toprağa verildi

Bursa Uludağ Üniversitesi eski rektörlerinden Profesör Doktor Ayhan Kızıl, bugün Ulucamii'nde kılınan cenaze namazının ardından İnkaya'da toprağa verildi.

23 Nisan 2015, Perşembe 15:59 Son Güncelleme:
- A +
Ayhan Kızıl toprağa verildi
Bursa Uludağ Üniversitesi eski rektörlerinden ve önceki gün yaşamını yitiren Profesör Doktor Ayhan Kızıl, bugün Ulucamii'nde kılınan cenaze namazının ardından İnkaya'da toprağa verildi.

Bursaspor 'da yöneticilik görevinde de bulunan profesör doktor Ayhan Kızıl, Uludağ Üniversitesi'nde 1992-2000 yılları arasında rektörlük ve genel cerrahlık yaparken, Türkiye'in iç fıtıkta ünlenen ismi olmuş ve Türk futbolunun birçok yıldızını ameliyat etmişti.

Beşiktaş 'ın efsane merhum başkanı Süleyman Seba'nın yeğeni olan Ayhan Kızıl'ın cenaze töreninde spor ve iş dünyasının bir çok ünlü ismi bir araya geldi. Kızıl, Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticilerinden ve Bursaspor Kulübü'nde başkanlık yapan Levent Kızıl ile yöneticilik yapan Ömer Kızıl'ın da babaları oluyordu.

Cenaze törenine Bursa Valisi Münir Karaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Milletvekilleri, Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Türkiye Futbol Federnasyonu eski başkanlarından Mahmut Özgener, Lütfi Arıboğan, İbrahim Kutluay, Sinan Engin, TFF Eski Başkanveli Ufuk Özerten, Şansal Büyüka, Tümer Metin, Raşit Çetiner, Bursaspor eski başkanlarından Fikret Üstenci, Ertuğrul Sağlam, işadamları Ali Ağaoğlu, Hayri Yazıcı, Beşiktaş ve Galatasaraylı yöneticiler ve çok sayıda futbolcu katıldı.

Profesör Doktor Ayhan Kızıl'ın cenazesi, Çekirge Mahallesi'nin üzerindeki İnkaya Mezarlığı'na defnedildi.

ŞENOL GÜNEŞ: "DEĞERLİ BİR BÜYÜĞÜMÜ KAYBETTİM"

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ayhan Kızıl'ı yıllar öncesinden tanıdığını belirterek, "Çok değer verdiğim bir büyüğümü kaybettim. Üzüntüm sonsuz. Tıp doktoru olarak uzun yıllar sporcularımıza yardımca bulunmuştu" dedi.

BÜYÜKA ÜZGÜN

Lig TV Maraton Programı sunucusu Şansal Büyüka, cenaze törenine Tümer Metin ile birlikte katıldı. Kızıl'ın Türk tıp dünyasının önemli isimlerinden biri olduğunu belirten Şansal Büyüka, ölümüne çok üzüldüğünü belirtti.

Bursaspor ile ilgili açıklamalarda da bulunan Şansal Büyüka, "Bursaspor'u ben çok beğeniyorum. Çok iyi kadrosu var. Mali sorunlarını aşarlarsa bu ligde şampiyonluğa oynayacak bir takım. Öncelikle yerlileri tutup kadroya 1-2 takviye yaparlarsa yeni sezonda büyük işler yapar" ifadelerini kullandı.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...