Red Bull sporcuları Pazar günü koşamayanlar için koşacak

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlayan dünyanın en büyük koşu etkinliği ‘Wings for Life World Run’ 5 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Farklı spor disiplinlerinde ülkemizi temsil eden başarılı Red Bull sporcuları İstanbul Kuruçeşme’de tüm dünyayla aynı anda koşamayanlar için koşacak.

Red Bull sporcuları Pazar günü  koşamayanlar için koşacak

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla düzenlenen Wings for Life World Run 2024, 5 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Heyecanla beklenen dünyanın en büyük iyilik koşusunda bu yıl Red Bull sporcuları da İstanbul Kuruçeşme’de binlerce katılımcıyla aynı anda koşacak.

Haberin Devamı

5 Mayıs Pazar günü İstanbul Kuruçeşme’de 2.500 kişinin katılımıyla gerçekleşecek olan Wings for Life World Run’da motor sporları alanında ülkemizi başarıyla temsil eden Red Bull sporcuları Deniz Öncü, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu, Ayhancan Güven ve Ali Türkkan’ın yanı sıra, Milli Tekvandocu Kübra Dağlı, BMX sporcusu Bora Altıntaş, Kaykay sporcusu Berke Dikişçioğlu ise İzmir’de koşamayanlar için koşacak.

Wings for Life World Run 2024 ülkemizde altı farklı lokasyonda, yerel koşu gruplarının da katılımıyla gerçekleşecek. Fiziksel koşular İstanbul Kuruçeşme’de, Ankara, Isparta, Bursa, İzmir ve Mersin’de TSİ 14:00’te başlayacak. Wings for Life World Run’a fiziksel koşuların yanı sıra App Run uygulaması üzerinden de katılım sağlanabiliyor. App Run’da katılımcılar hedeflerini, kendilerini ve sanal yakalama aracının uzaklığını uygulama üzerinden belirterek koşu mesafeleri ve sürelerini kendileri yönetebiliyor.

Haberin Devamı

Katılım ücretlerinin tamamının her yıl olduğu gibi omurilik felcinin tedavisi amacıyla yapılan araştırmalar için kullanılacağı Wings for Life World Run’da bugüne kadar 195’ten fazla ülkede, 92 milletten 1,2 milyondan fazla koşucu bir araya gelerek toplamda 43,8 milyon avro bağışa ulaşıldı. Etkinlikle ilgili detaylar, katılım bilgisi ve kayıt bilgilerine https://www.wingsforlifeworldrun.com/tr adresinden ulaşılabiliyor.

YORUM YAZ