MENÜ

Atletico Madrid, Türkiye'ye geliyor

Milli futbolcu Arda Turan'ın 4 sezondur formasını giydiği İspanya'nın Atletico Madrid kulübü, başlattığı ekonomik atılımlar kapsamında Türkiye'ye de önemli bir yer ayırdı.

10 Şubat 2015, Salı 12:15 Son Güncelleme:
- A +
Atletico Madrid, Türkiye'ye geliyor
Atletico Madrid’in en büyük hissedarı ve Yönetim Kurulu Başkanı Miguel Angel Gil Marin, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, 2015’te Türkiye, Hindistan, Çin ve ABD’de toplam 8 spor akademisi açmak için anlaşmaya varmak üzere olduklarını belirterek, "4 ülkede açılacak spor akademileriyle yaklaşık 5 bin çocuğa kurs verilecek. Meksika ve İspanya’daki diğer spor akademileriyle beraber bir marka haline dönüşecek ve büyük bir aile olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Teknik direktörlüğe, Diego Simeone’yi getirdikleri 2011 yılından bu yana her alanda büyük gelişme kaydettiklerine vurgu yapan Gil Marin, "Atletico Madrid, son 10 yılın en iyi dönemi yaşıyor. 10 final oynadık. 7 kupa kazandık. 75 bin kulüp üyemiz var. 45 bin kombine bilet sattık. 900 taraftar derneğine sahibiz ve sosyal paylaşım sitelerinde dünyada 12 milyondan fazla izleyicimiz var. Gelirlerimizi 75 milyon avrodan 150 milyon avroya çıkardık. 3 yıl içinde de kulübün gelirlerini ikiye katlamayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Gil Marin, Wanda Grubu’nun sahibi Çinli işadamı Wang Jianlin’in de kulübün hissedarı olmasıyla güçlerinin arttığını dile getirerek, Çin’deki alışveriş merkezlerinde Atletico Madrid’e ait 200 satış noktası kurulacağı bilgisini paylaştı.

Atletico Madrid’in "UEFA Şampiyonlar Ligi’nde her yıl son 16’ya kalan bir takım olma alışkanlığını elde etmek zorunda olduğunu" savunan Gil Marin, ayrıca 2 yıl sonra tamamlaması öngörülen yeni stadın da gelecek projelerinde önemli bir yer tuttuğunu kaydetti.

THY ile sponsorluk anlaşması iddiası
Bu arada sponsorluk anlaşmaları kapsamında Azerbaycan’da bulunan Gil Marin’in, daha sonra Türkiye’ye geçeceği öğrenildi.

Son 2 sezondur forma reklamı için Azerbaycan devleti ile anlaşmalar yapan Atletico Madrid’in, gelecek sezon için görüşmelerini sürdürdüğü, İspanyol kulübünün yeni forma sponsoru adaylarından birinin de Türk Hava Yolları olduğu iddia edildi.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...