Atletico Madrid, Eljif Elmas için İstanbul'a geliyor

İspanya 1. Futbol Ligi'nin (La Liga) güçlü takımlarından Atletico Madrid, Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Eljif Elmas'ı transfer etmek için girişimlerini hızlandırdı. Atletico Madrid yetkilileri 19 yaşındaki oyuncu için İstanbul'a gelecek ve sarı lacivertli kulübe 14 milyon Euro tutarındaki ilk teklifini sunacak.

13 Haziran 2019, Perşembe 08:10 Son Güncelleme:
- A +
Atletico Madrid, Eljif Elmas için İstanbul'a geliyor

İspanyol ekiplerinden Atletico Madrid, Fenerbahçe'nin 19 yaşındaki yıldızı Eljif Elmas'ı kadrosuna katmak için İstanbul'a geliyor.

Madridli yetkililer, sarı-lacivertlilerin kapısını 14 milyon Euro ile çalacak ama Fenerbahçe, Eljif Elmas için daha büyük beklentiler içerisinde. Transfer konusunda UEFA'dan gelecek kararı bekleyen sarılacivertliler, futbolcu alabilmek için kaynak arayışını da sürdürüyor. İspanyollar fiyatı biraz daha arttırırsa taraflar prensip anlaşmasına varacak.

İtalyan ve İngiliz ekiplerinin de göz hapsindeki Makedon orta saha, La Liga'da oynamak istediği için A. Madrid'e sıcak bakıyor. Fenerbahçe, Eljif Elmas'ı 2017 yılında 180 bin Euro yetiştirme bedeli karşılığında transfer etmişti.

(Sabah)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...