Atıcılık Türkiye Şampiyonası’nda 6 rekor!

Trabzon’da düzenlenen Atıcılık Türkiye Şampiyonası’nda 4 Türkiye, 2 de şampiyona rekoru kırıldı.

06 Mart 2018, Salı 13:56
- A +
Atıcılık Türkiye Şampiyonası’nda 6 rekor!
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Atıcılık Türkiye Şampiyonası 6 rekora sahne oldu.

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı atış poligonunda yapılan şampiyonaya 22 üniversiteden atıcılar katıldı. Nefes kesen mücadelelerin ardından takım yarışmalarında özellikle Erzincan Üniversitesi ile Süleyman Demirel Üniversitesi sporcuları aldıkları başarılı sonuçlarla dikkat çektiler.

Şampiyona ile ilgili açıklama yapan Atıcılık İl Temsilcisi Gürsel Çolakoğlu, “Son derece zevkli, çekişmeli ve en önemlisi de çok başarılı, gelecek vaat eden sporcularımızın sayısının çok olduğunu gördüğümüz bir şampiyona oldu” derken, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, modern salonlarda önemli organizasyonların sayısının artmasının önemine dikkat çekti.

Öte yandan Havalı Tüfek Bayanlar’da Marmara Üniversitesi’nden Şeymanur Koca yeni rekortmen olurken, Havalı Tabanca Bayanlar’da Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden Gülçin Güler Türkiye rekoru kırdı. Havalı Tüfek Erkekler’de de Süleyman Demirel Üniversitesinden Kadir Yıldırım yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. S. Demirel Üniversitesi ayrıca, Havalı Tüfek Erkekler’de takım halinde rekor kırdı. Bayanlar Havalı Tabanca ve Tüfek kategorilerinde Erzincan Üniversitesi de, takım halinde 2 şampiyona rekorunu kırarak ümit verdi.

İHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...