MENÜ
Önceki Fotolar

Ata'nın huzurunda

1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907 ÜNİFEB, ölümünün 79. yılında Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret etti. Dernek başkanı ve Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç da organizasyona katıldı. Ali Koç yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk’e olan bağlılığımızın ideoloji ve gönül verdiğimiz renklerin çok üzerinde bir yeri var” ifadelerini kullandı.

11 Kasım 2017, Cumartesi 02:30 Son Güncelleme:
- A +
Ata'nın huzurunda

Organizasyona 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı ve Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç ile 62 üniversiteden 4 bin 500 öğrenci ile dernek üyeleri katıldı. Ziyaret, Aslanlı Yol’dan başlayarak Atatürk’ün mozolesinin önünde son buldu.

Ata'nın huzurunda

Katılımcılar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulundu. Törenin ardından Anıtkabir Komutanlığı’na teşekkür ziyareti gerçekleştiren Ali Koç, Piyade Kıdemli Albay Ahmet Nurtan’a plaket takdim etti.

Ata'nın huzurunda

Koç, daha sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Ata'nın huzurunda

‘Büyük gurur kaynağı’

“1907 Fenerbahçe Derneği olarak en önemli organizasyonumuz olarak nitelendirdiğimiz Anıtkabir saygı ziyaretlerini 14 yıldır aralıksız gerçekleştiriyoruz. 2004 yılında ilk kez yola çıkarken hayalimiz, sayımızın binlere ulaşmasıydı."

Ata'nın huzurunda

"Bugün bizim için büyük gurur kaynağı olan ziyaretimizde 62 üniversiteden 4 bin 500 1907 ÜNİFEB’li genç ile buradayız. Amacımız, Ata’mıza ve Cumhuriyet’imize olan bağlılığımızı göstermek.

Ata'nın huzurunda

‘Yegane ortak değerlerimiz’

“Daha önce de vurguladığımız gibi önemli olan; Atatürk’ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın onun ilke ve değerlerine sahip çıktığıdır. Çünkü toplumumuzun yegane ortak değerleri olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Atatürk’e olan bağlılığımızın siyasi ideolojilerin ve gönül verdiğimiz renklerin çok daha üzerinde bir yeri var. Bu değerler bizi bugünlere taşıyan, bizi biz yapan yapı taşlarımızdır.

Ata'nın huzurunda

Ata'nın huzurunda

Ata'nın huzurunda

Ata'nın huzurunda

Ata'nın huzurunda

Sıradaki haber yükleniyor...