MENÜ

Jokey Özcan Yıldırım'dan depremzedelere yardım eli

Son Gazi Koşusu’nu Secret Power isimli atla kazanan şampiyon jokey Özcan Yıldırım’ın sessiz sedasız deprem bölgesini kendi özel otomobiliyle dolaşarak yardım dağıttığı ortaya çıktı.

Jokey Özcan Yıldırım'dan depremzedelere yardım eli

Secret Power isimli atla son Gazi Koşusu'nu kazanan jokey Özcan Yıldırım’ın, Deprem bölgesini kendi özel otomobiliyle dolaşarak yardım dağıttığı ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Daha önceki yıllarda da Doğu ve Güney Doğu’da köy köy gezerek küçük çocuklara giysi ve oyuncak dağıttığı bilinen Özcan Yıldırım, yarış için gittiği Bursa’da felaketi öğrendi ve hızlı trenle Ankara'ya geçti. Başkentte üzüntüden gözüne uyku girmeyen şampiyon jokey, arkadaşlarını organize ederek bir yandan yardım malzemesi toplarken diğer yandan ihtiyaç malzemeleri satın aldı.

Jokey Özcan Yıldırımdan depremzedelere yardım eli

0-16 yaş aralığındaki çocuklar için giysi, çocuk bezi ve diğer ihtiyaç ürünlerini toplayan ve 4 araçlık konvoyla ilk olarak Hatay’a geçen Yıldırım, orada 2 gece arabada uyuyarak insanlara nöbetleşe yardım etti.

Özcan Yıldırım ve ekibi daha sonra Kahramanmaraş’a geçerek burada da gece arabada uyuyarak yardım dağıttı. Ertesi gün de Elbistan’a geçen şampiyon jokey gittiği her yerde kendi elleriyle çocukları giydirirken yüzlerce 10-16 yaş kız ve erkek çocuğa ayakkabıdan monta kadar tam takım kıyafet götürdüğü, koli koli hijyenik kadın peti dağıttığı, sağlılk sorunları için 500 öksürük şurubu, 500 ateş düşürücü ilaçı da ihtiyaç sahiplerine verdiği öğrenildi.

Haberin Devamı

Hürriyet

YORUM YAZ