MENÜ

Arsene Wenger'den Mesut Özil açıklaması: Çok yazık!

Arsenal'de 22 yıl teknik direktörlük görevini yerine getiren Arsene Wenger, Mesut Özil’in Arsenal’de şans bulamamasıyla ilgili NTV’ye açıklamalarda bulundu. FIFA’da Dünya Futbol Gelişim Direktörü görevini üstlenen Wenger, verdiği röportajda Türk futbolundan dünya futbolunun içinde bulunduğu duruma kadar birçok konuya değindi.

19 Ekim 2020, Pazartesi 15:32 Son Güncelleme:
- A +

Avrupa’nın sayılı teknik direktörleri arasında gösterilen eski Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, NTV’ye özel açıklamalarda bulundu. 

Türk futbolu hakkında görüşlerini aktaran ve halkımızdan övgüyle bahseden Wenger, ‘’Türk futbolu uzun süren aranın ardından yeniden kendine geliyor. Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde ve Uluslar Ligi’nde ilginç sonuçlar elde ediyorlar. Fransa’yı yendiler. Yeniden canlandıklarını düşünüyorum. Avrupa kupalarında defalarca Türkiye’de oynama şansım oldu. Türk halkının olağanüstü bir futbol tutkusu var.’’dedi.

Arsenal’e transfer ettiği Mesut Özil’in forma şansı bulamaması hakkında konuşan Fransız teknik adam, ‘’Mesut Özil çok değerli bir futbolcu. Şu anda 32 yaşında. Onun gibi büyük bir futbolcunun bu yaşta oynamaması... Çok yazık. Ancak çalışmaya devam etmeli ve teknik direktörü Mikel Arteta ‘nın kararlarını kabullenmeli. Umarım özgüvenini kaybetmez.’’ ifadelerini kullandı. 

Pandemi sürecinin futbola etkilerinden bahseden Wenger, ‘’Futbol yıllık 45 milyarı bulan cirosundan 15 milyon dolar kaybedecek. Finansman sorununu çözebilecek tek unsur futbolcular. Çünkü kulüplerin giderlerinin %60’ını oluşturan şey maaşlar. FIFA olarak virüsün en iyi ihtimalle gelecek yaza kadar devam edeceğini düşünüyoruz. Yani Avrupa Şampiyonaları, Olimpiyat Oyunları gibi dev organizasyonların bütçeleri sürekli sorgulanacak. ‘’ dedi. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...