Arena'da Derwall haftası

Yönetim, 'Efsanelere Saygı Günleri' ismiyle Arena'daki her maçı, kulüpte görev yapmış efsane bir isme adama uygulamasını başlatmıştı. Metin Oktay'la başlayan bu gelenek, Eskişehir karşısında Jupp Derwall'le devam edecek

21 Eylül 2011, Çarşamba 02:00
- A +
Arena'da Derwall haftası

Galatasaray, geçtiğimiz haftadan itibaren güzel bir uygulamaya başladı. Buna göre, bundan sonra Türk Telekom Arena’da oynanacak her maç, kulüp tarihinde özel bir yere sahip olan bir efsaneye adanacak. ‘Efsanelere Saygı Günleri’ adıyla hayata geçirilen bu gelenek, hafta sonunda Samsunspor karşılaşmasıyla başladı ve bu mücadele, Taçsız Kral Metin Oktay’a adandı. Taraftarların büyük beğenisini kazanan Efsanelere Saygı Günleri, 26 Eylül Pazartesi günkü Eskişehirspor maçında Jupp Derwall ile devam edecek.

Maç Dergisi’nde de Efsane olacak

Ayrıca, Galatasaray’ın 10 yıldır her iç saha maçında yayınlanan Maç Günü Dergisi’nin kapağı da haftanın efsanesine ayrılacak. Böylece, birçok taraftarın koleksiyonunu yaptığı dergi, bambaşka bir anlam kazanmış olacak. Resmi siteden yapılan açıklamada, 2011-12 sezonundaki her iç saha maçında devam edecek olan Efsanelere Saygı Günleri’nde, hayatta olan ya da vefat eden efsanelerin isimlerinin, Arena’da hep bir ağızdan haykırılacağı belirtildi. Bu haftaki efsane Jupp Derwall, 27 Haziran 2007’de hayata gözlerini yummuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...