Amerika'dan mektup var!

Yeni sezonda sahalara dönecek olan Onur Kıvrak, ABD'den önemli mesajlar gönderdi. Arsenal'in takibindeki yıldız, “Türkiye'de sadece Trabzon'da oynarım. İlgilenen İngilizler vardı ama sakatlığım transfer işini etkiledi” ifadelerini kullandı.

11 Mayıs 2011, Çarşamba 02:00
- A +
Amerika'dan mektup var!

İzmit’te oynanan Kasımpaşa maçında ağır bir sakatlık geçiren ve sezonu kapatan Onur Kıvrak, bilindiği gibi Amerika’ya gitmiş ve başarılı bir operasyon geçirmişti. Yakın zamanda Türkiye’ye dönüş hazırlıkları yapan ve tedavisine Trabzon’da devam edilecek olan milli kaleci, Trabzonspor USA Derneği’nin misafiri oldu ve internet sitesi için de bir röportaj verdi. Amerika günlerinde genç oyuncuyla yakından ilgilenen derneğin yöneticilerine her fırsatta teşekkür eden Onur Kıvrak, haliyle takımın içinde bulunduğu şampiyonluk yarışını ve yerine kaleyi koruyan Tolga Zengin’in performansını değerlendirdi: Tolga abi gerçekten de çok deneyimli ve yetenekli bir kaleci. O da en az benim kadar başarılı maçlar çıkartıyor. Zaten o ya da ben, fark etmez. Sonuçta önemli olan Trabzonspor’un başarısıdır. Ben geriye kalan kısa periyoda rağmen halen Fener’in puan kaybedebileceği inancındayım.

Milli takıma kadar yükseldi

Trabzonspor’da kaleyi devraldıktan sonraki formuyla dikkatleri üzerine çeken ve A Milli Takım’a kadar yükselen Onur Kıvrak’ın Avrupa’nın önde gelen kulüpleri tarafından takip edildiği de sık sık gündeme taşınmıştı. Hatta İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal’in milli file bekçisini izlettiği ileri sürülmüştü. Onur da yaptığı açıklamalarla adeta bunu doğruladı: Çok açık söylemek isterim ki, Türkiye’de Trabzonspor dışında bir takım düşünmem. Ancak Avrupa her futbolcu gibi benim de hayalim. İngiltere Ligi gerçekten bambaşka. Bu yarışta zirveye oynayan dünya devlerinden birinden de teklif aldım ama sakatlığım bu sürecin işlemesini durdurdu. Artık gelecek sezonlarda.

Güneş, Engin ve Rüştü

Onur Kıvrak, örnek aldığı ve ‘efsane’ olarak kabul ettiği kalecileri Şenol Güneş, Engin İpekoğlu ve Rüştü Reçber olarak sıraladı, Türkiye’ye gelmiş en iyi yabancıları ise Hagi ve Alex olarak gösterdi. Trabzonspor’un başarılı oyuncusunun çok eleştirilen Umut Bulut ile ilgili söyleyecekleri de vardı: Bence Umut’a biraz haksızlık yapılıyor. Neredeyse ortalama 15 gole oynayan bir futbolcuya sahip çıkılmalı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...