Altyapı maçında antrenör ve oyuncular hakemleri dövdü!

Basketbolda altyapı liglerinde mücadele eden takımların daha fazla karşılaşma yapmak adına, aralarında düzenlediği özel turnuvada spora yakışmayan olaylar yaşandı. Yaşanan olaylar sonrası hakemlerin darp raporu aldığı ve saldırıyı yapan antrenör hakkında da hukuki işlem başlatılacağı açıklandı.

09 Şubat 2020, Pazar 18:18 Son Güncelleme:
- A +

Basketbolda altyapı liglerinde mücadele eden takımların daha fazla maç yapmak adına, aralarında düzenlediği özel turnuvada istenmeyen ve spora yakışmayan olaylar yaşandı. U18 Ada Yıldızları ile Dudullu OSB maçının bitimine dakikalar kala çalınan teknik faul sonrası ortalık karıştı. Başta Ada Yıldızları antrenörü Çağatay Baykent ve oyuncular hakeme saldırdı. Orada bulunan kişiler tarafından hakemler linç edilmekten son anda kurtarıldı. Yaşanan olaylar sonrası hakemlerin darp raporu aldığı ve saldırıyı yapan antrenör hakkında da hukuki işlem başlatılacağı açıklandı. 

Hakemler derneğinden kınama

İstanbul Basketbol Hakem Derneği de bu konuyla ilgili bir açıklama yaparak, şiddet içeren olayla ilgili kınama mesajı yayınladı. Açıklamada; "08.02.2020 tarihinde Çekmeköy İGL'de oynanan U18 Ada Yıldızları-Dudullu OSB maçında hakemlerimiz; Ada Yıldızları Spor Kulübü antrenörü Çağatay Baykent ve oyuncuları tarafından sözlü, fiziksel saldırıya maruz kalmıştır. İstanbul Basketbol Hakem Derneği olarak; Hakem arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ileterek; bu fütursuzca ve seviyesizce gerçekleşen olayı şiddetle kınıyor ve başlamış olan hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızın, gelişmeleri yakından takip edeceğimizi kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz" denildi.

Her maçta protesto edecekler

Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi İnan Şefkatli de, yaşanan olayları protesto etmek adına, tüm altyapı maçlarında her hava atışı sonrası 10 saniye duracaklarını belirtti. Şefkatli, "Böyle saldırıları protesto etmek adına bu ve bunun gibi birçok şey yapacağız. Umarım bir başlangıç olur. Tüm altyapı maçlarında hava atışı sonrası 10 saniye duruyoruz. Oyuncular da protestomuzu destekliyor" diye konuştu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...