Ali Koç'tan dehşet veren açıklama! Aykut Kocaman ve Ersun Yanal hedef tahtasında

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yaptığı dehşet veren açıklamalar sonrası kulübün iki eski teknik direktörü Ersun Yanal ile Aykut Kocaman da zan altında kalmış oldu. Zira, Ali Koç futbol takımı verilerinin üçüncü isimlere sızdırıldığını ileri sürdü!

10 Ekim 2018, Çarşamba 15:37
- A +

Fenerbahçe camiası başta olmak üzere tüm futbol kamuoyu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yaptığı açıklamalarla dehşete düştü. Koç, kulüpteki kadro dışı üç oyuncunun durumundan önce kulüple ilişiği kesilen antrenörlerin durumunu özetledi.

Koç takımla ilgili verilerin ve futbolcuların bireysel performanslarının, analizlerinin kulüp dışından üçünçü bir şahısa sızdırıldığını ifade etti. 

Koç, geçen sezonki istatistiklerin de yeterli depolama alanı olmadığı için aynı kişiler tarafından silindiğini duyurdu.

Peki, Ali Koç'un, "Yardımcı antrenörlerden biri" olarak işaret ettiği ve bilgileri sızdırdığı tespit edilen isim kim?

Bu kişi için üç ihtimal var: Turgay Altay, Alper Aşçı, Murat Öztürk.


Bu üç isimden en masum görünen kişi Murat Öztürk. Zira Öztürk, kaleci antrenörü olarak uzun yıllardır görev yapıyor ve istatistikler ile analizler onun sorumluluk alanında değil.

Öztürk, eski başkan Aziz Yıldırım'a çok yakın bir isim olarak biliniyor. Yıldırım'ın başkanlık koltuğunda oturduğu dönemlerin çok büyük bölümünde görev aldı.

Öztürk, kaleci Volkan Demirel ile de çok yakın. Deneyimli antrenör ile Volkan Demirel'in ağabey-kardeş gibi oldukları, ailecek de görüştükleri biliniyor.

Öztürk, hem Aykut Kocaman hem de Ersun Yanal dönemlerinde de görev yaptı. Teknik ekipte olmadığı tek dönem ise Vitor Pereira dönemi. O dönemde kulüpte altyapıda görev aldı.

Zan altında kalan diğer iki isim ise Alper Aşçı ve Turgay Altay. Her iki isim de Aykut Kocaman'ın 'kemik kadrosu' denebilecek ekipte yer alıyor.

Turgay Altay, yardımcı antrenör olarak Aykut Kocaman'ın sıkça yanında yer almış bir isim. İstatistiklere erişimi olan biri.

Alper Aşçı ise Ali Koç'un bahsettiği performans analizleri, istatistikler gibi verilere doğrudan ulaşımı olanlardar. Zira Aşçı, bireysel olarak da futbolcuların istatistiklerini tutan bir isim.

Ali Koç'un açıklamaları sonrası kaleci antrenörü Murat Öztürk'ün basın toplantısı yapma kararı alması, onu iddialardan uzaklaştırır bir durum.

Murat Öztürk'ün iddiaların kendisiyle ilgili olmadığını ifade edeceği ve yaşananları bir Fenerbahçeli olarak da kabul edemeyeceğini söylediği öğrenildi.

Bu durumda, Ali Koç'un işaret ettiği isimlerden iki kişi kalıyor: Turgay Altay ve Alper Aşçı.


Elbette bu durumun bir sonucu da var. Ali Koç'un iddia ettiği gibi bilgilerin dışarı sızdırılması durumu var ise bu bilgiler hangi teknik adama gönderildi?

Herkesin bildiği üzere sadece iki aday var: Aykut Kocaman ve Ersun Yanal!

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.