MENÜ

Ali Koç'tan 12 Mayıs açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan 12 Mayıs 2012'de Galatasaray ile oynanan Süper Finel maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

12 Mayıs 2019, Pazar 13:38 Son Güncelleme:
- A +
Ali Koç'tan 12 Mayıs açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 12 Mayıs 2012'de Galatasaray ile oynanan Süper Final son maçı sonrası yaşananlarla ilgili "Unutmayacağız" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

12 Mayıs 2012 tarihinde stadımızda oynanan maçın öncesinde planlı olarak gerginlik başlatan, maçın bitişiyle birlikte ortada en ufak bir olay yokken hatta tam aksine taraftarlarımız futbolcularımızı bağırlarına basıp alkışlarken stadımızı gaza boğan, canımıza kast eden, düşmanca ve her şeyden kötüsü sebepsizce çoluk çocuk, genç yaşlı demeden o günü bize yaşatanlar için hafızalarımız ilk gün gibi tazedir.

Unutulmamalıdır ki Fenerbahçe yalnız ve sahipsiz değildir. Kulübümüzün ve camiamız bu olaylarla ilgili yetkililerden hak ve adalet beklentisi içerisindedir.

Fenerbahçe Spor Kulübü var oldukça o günü ve o günün görünen, görünmeyen rol sahiplerini unutmayacak; 3 Temmuz, 4 Nisan gibi 12 Mayıs’ı da olay aydınlatılana kadar gündeminde tutacaktır.

Ali Y. Koç

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...