Ali Fatinoğlu'dan Eleştiri Yağmuru: "Galatasaray'ın haklarını savunması gereken..."

Galatasaray'ın eski başkan adayı Ali Fatinoğlu, sarı - kırmızılı ekibin Beşiktaş derbisi sonrasında Fanatik Tv'ye açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın gündemini değerlendirirken Fatih Terim'e olan desteğini de dile getiren Fatinoğlu, yönetimin tutumunu ise eleştirdi. Ali Fatinoğlu, "Galatasaray haklarının her maç sonrası ve öncesi mutlaka konuşularak, savunulması lazım. Fakat burada yanlışlık şu: Galatasaray'ın haklarını savunacak kişi, kulübün yönetimidir. Saha içinde çıkıp top oynayan futbolcu haklarını kavuşmak için konuşmaz. Ya da futbolcuları ya da takımı yöneten teknik direktör de konuşmaz. " yorumunda bulunarak yönetimi eleştirdi.

16 Mart 2020, Pazartesi 18:22 Son Güncelleme:
- A +

Gatasaray kulübünün eski başkan adayı Ali FAtinoğlu'ndan Fanatik Tv'ye çok özel açıklamalar geldi. 0-0 souçlanan Beşiktaş derbisi Fanatik Tv'nin sorularını yanıtlayan Fatinoğlu, " Galatasaray kulübünün federasyon ya da sportif nezdindeki konuları bir teknik direktör konuşuyorsa, ortada çok büyük bir yönetim boşluğu var demektir. Yönetimin yapmadığı iş teknik direktöre kalıyor, teknik direktörde bunu yaptığı zaman TFF'den ceza görüyor. Bu sefer de bir sonraki maça takımın başında çıkamıyor." yorumunda bulunarak yönetimi topa tuttu.

Ali Fatinoğlu kimdir?

Ali Fatinoğlu, 1962 yılında İstanbul'da doğmuştur. ​İlkokul ve ortaokulu Ataköy Muhittin Üstündağ okulunda okudu. Bakırköy Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuş ve master yapmıştır.

Fatinoğlu'nun ilk iş deneyimi, Teftiş Kurulu sınavını kazanarak Anadolu Bankası’nda Mali Tahlil ve Ekonomik Araştırmalar biriminde uzman yardımcısı olarak çalışmak oldu. İkinci işi ise, Bedrettin Dalan'ın belediye başkanlığı döneminde Hamidiye Suları başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işletmeleri oldu. 1 Haziran 1988 tarihinde İGDAŞ, Deniz Otobüsleri, Metro, Halk Ekmekler, Asfalt Fabrikası, Beton Fabrikası,İstanbul İmar LTD., gibi bütün bu şirketlerin hepsinin sorumluluklarını oluşturan grubun başına getirildi.

26 yaşındayken, ismi "Altın çocuk" olarak anılan Ali Fatinoğlu, 6 aylık bir süreç içerisinde 8 tane belediye şirketini kâra geçirdi. 1 Haziran 1989 tarihinde yaşadığı sağlık problemleri nedeni ile devlet işlerinde çalışmama kararı aldı. İstanbul Birinciliği Aldı Siyasete ANAP Bakırköy ile atılan; Lice Kaymakamı Hüseyin Nesimi'nin torunu olan Ali Fatinoğlu, Bakırköy Kart projesini çıkardı.

2000'de yılın en başarılı genç girişimcisi ödülüyle 2002'de Dünya Gazetesi'nin düzenlediği, "Dünya en başarılı işadamları" yarışmasında İstanbul birinciliği ve Türkiye ikinciliği ödülünün sahibi oldu. 

Ağabeyi ile 30 yıl önce kurduğu firması ile 4 ayrı sektörde dünya markası olmuştur. 78 ülkeye ihracat yapan Fatinoğlu Holding’in ortağıdır.

Londra Borsası ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜKONFED) ortak yaptıkları çalışma sonunda 2013-2016, Türkiye’nin en parlak 100 firması belirlenmiş ve Ali Fatinoğlu’nun firması 57’nci seçilmiştir. 1987 yılında Fatinoğlu Holding'in temellerini atan iki kardeşten biri olan Ali Fatinoğlu İstanbul Bakırköy'den Belediye Başkan Adayı olmuştur. İstanbul Beylikdüzü’nde 6 adet, Elazığ’da 3 adet fabrikada üretim yapıyor. Macaristan Budapeşte’de ve İtalya Brescia ‘da 2 ayrı şirketleri çalışıyor. Fatinoğlu Holding Elazığspor'a sponsor oldu ve Elazığspor’un yeni ismi Sanica Boru Elazığspor oldu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...