Ali Ece'den yabancı kuralı yorumu: Olacak iş değil!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun getireceği yeni yabancı kuralının detayları belli olmaya başladı. Kuralın, kademeli olarak düşürüleceği ifade ediliyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan yazarımız Ali Ece, Türk oyuncuların yetenek konusunda bir sorunu olmadığını belirtirken alt yapı eksikliğinden bahsetti.

31 Ekim 2019, Perşembe 19:43 Son Güncelleme:
- A +

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, dün yaptığı açıklamayla yabancı sınırının değişeceğini bir kez daha yinelemişti.

Türkiye'deki alt yapı sorunu hakkında konuşan yazarımız Ali Ece, "Bu kadar kaliteli alt yapı ile Bursaspor'un Süper Lig'de olmayışı olacak iş değil. Eğer Galatasaray'da Nagatomo olmasaydı Emre Akbaba sahada olacaktı. Genç yaşta hazır, yetenekli bir oyuncu. Ozan Tufan'da mesleğe konsantrasyon sorunu vardı ama şimdi kalmadı. Ömer Bayram da Galatasaray'ın orta sahasının nefes almasını sağlayan oyuncu. Bizde kaliteli oyuncular var ama oyuncular Hollanda'da, Almanya'da yetişiyor. Genetik bilimin başarısını kabul ediyorum ama futbolda genetik olayına katılmıyorum. Japonlar ve Koreliler o fiziğe göre Liverpool'a oyuncu gönderebiliyor. Bizim Türk stoperler cesur yürek ama hiç kimse Merih Demiral gibi o özelliklerini fırsata çeviremiyor" dedi!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...