Ali Ece Milli Takım kadrosunu değerlendirdi: Onu görünce çok mutlu oldum!

A Milli Futbol Takımı kadrosu geçtiğimiz günlerde açıklandı. Tivibu Spor'da yayınlanan 'Orta Nokta' programında gündemi değerlendiren yazarımız Ali Ece, A Milli Takımı'ın kadrosunu değerlendirdi.

18 Mart 2019, Pazartesi 15:00
- A +

A Milli Futbol Takımı kadrosu geçtiğimiz günlerde açıklandı. Tivibu Spor'da yayınlanan 'Orta Nokta' programında gündemi değerlendiren yazarımız Ali Ece, A Milli Takımı'ın kadrosunu değerlendirdi.

Milli Takım'a oyuncu vermek isteyen Antalyaspor, Konyaspor ve Rizespor'u üzerinden değerlendirme yapan Ali Ece, "Bravo. Antalyaspor'a böyle kulüplere bayılırım. Milli Takım'a neden oyuncusu alınmadı diye isyan ediyor Milli Takım'a oyuncu vermek istiyor helal olsun. Sinan Bolat yerine Serkan veya Gökhan olabilirdi eyvallah bir şey demiyorum." dedi.

Oğuzhan Özyakup'un Milli takıma çağrılmasıyla ilgili konuşan Ali Ece, "Beşiktaş'ta dikkat edersen Şenol hoca çok az oynatıyor. Aslında hiç oynayamayacak durumda ki o kadar sonra oyuna giriyor. Oğuzhan klasında pek oynayamayacak durumda çünkü psikolojik sıkıntı. Bunu atlatması için sende buradasın hala buraya aitsin kopma meslekten atlatacaksın bunu şimdi Milli Takım'ın geniş kadrosunu alayım merak etme 11 de başlamayacak. Yani sonradan elenecek oyuncularda 1 numarası. O mevkide bizim zaten çok az oyuncumuz var eksiğimiz olan yerler." dedi.

Uzun zamandır en yetenekli Türk kaleci kuşağı Mert Günok, Muhammet, Uğurcan, Sinan Bolat olduğunu ifade eden Ali Ece, "Maç kalesinde 2 ya da 3 kaleci olacak hoca isterse. Kaleci de bir kere şanslıyız tartışma olduğu için." dedi.

Gökhan Gönül, Zeki Çelikve Burak Yılmaz'ın geri dönüşü değerlendiren Ali Ece, "Burak Yılmaz Beşiktaş'a geldikten sonra form grafiği çok yükseldi davranışları da değişti. Mahmut, Milli Takım'ın Necip Uysal'ı nerede sakatlık olursa Mahmut orada oynayacak. Ben Dorukhan, Emre, İrfancan 3'lüsü ile başlamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu arada Okay'da 2 kere üst üste en iyi oyuncu seçildi. Bence iyi bir kadro bir kere Ozan Kabak'ı gördüm çok mutlu oldum. Allah ayaklarını düz bastırsın hiç bozulacak gibi de durmuyorlar." dedi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...