Fatih Tekke: Biz bugün iki puan kaybettik

Alanyaspor, Süper Lig'in 36'ncı haftasında Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Rakiplerinde eksik oyuncuların olduğunu belirten Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, "Maçın hemen hemen tamamında üstün olan bir Alanyaspor, cesur oynayan bir Alanyaspor. Tabii ki karşımızda eksik bir takım var ama bu Beşiktaş. Beşiktaş ile oynuyoruz. Yetenekli oyunculara sahipler ki oyunun bazı bölümlerinde üstünlüklerini yetenekleriyle sağlayan bir Beşiktaş vardı. Son 10 dakika gençlerin sahaya girmesi Serdar Topraktepe açısından ve Beşiktaş açısından sevindirici. Biz maçın özellikle son bölümünde çok acele ettik. Israrla uyarılarımıza rağmen uzun orta atmayalım dedik, fakat oyuncularımız tabii ki yorgunlar. Genel hatlarıyla değerlendirmem gerekirse yine oyunun üzerine koyarak doğru konumlanma ve baskıları yapmaya çalışarak ki bu geldiğimizden bu yana devam eden bir tarz. Bunu bir oyuncu grubunun sürekli yapması, yapmasını beklemek de kolay bir şey değil. Bunu yapması da kolay değil ama şu ana kadar oyuncularım bunu eksiksiz yapmaya çalıştılar. Hepsinin ayaklarına sağlık" şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

"BİZ BUGÜN İKİ PUAN KAYBETTİK"

Alanyaspor'un beklentilerin üzerinde bir durumda olduğunu belirten Tekke, "Alanyaspor bulunduğu konum itibariyle hak ettiği bir konumda. Beklentilerin çok üzerinde bir durumdayız. Son iki haftamız var, iki haftamız da yine oyunumuzun üzerine koyarak, oyunumuzu oynamaya çalışarak devam edeceğiz. Her iki takıma da başarılar diliyorum. Biz bugün iki puan kaybettik diyebilirim."

YORUM YAZ