Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası! Golde çok ciddi problem var!

Aytemiz Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası mı var? Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban yorumladı. Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Alanyaspor - Fenerbahçe maçı 3-1 Alanyaspor'un galibiyetiyle tamamlandı. Alanyaspor - Fenerbahçe maçının ardından en çok konuşulan konu ise Alanyaspor'un 45+2'de beraberliği yakaladığı gol oldu. Peki, Alanyaspor'un golü öncesi atılan taç atışında kural hatası mı var? Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban, maçta yaşanan tartışmalı pozisyonu Fanatik TV'de Hakan Ateşler'e değerlendirdi.

17 Eylül 2019, Salı 14:31 Son Güncelleme:
- A +

Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Alanyaspor - Fenerbahçe maçı 3-1 Alanyaspor'un galibiyetiyle tamamlandı.

Alanyaspor - Fenerbahçe maçının ardından en çok konuşulan konu ise Alanyaspor'un 45+2'de beraberliği yakaladığı gol oldu.

Peki, Alanyaspor'un golü öncesi atılan taç atışında kural hatası mı var? Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban, maçta yaşanan tartışmalı pozisyonu Fanatik TV'de Hakan Ateşler'e değerlendirdi.

Fenerbahçe'nin 45+2'de yediği ilk golle ilgili gözden kaçan bir durum olduğunu ifade eden Deniz Çoban, "Fenerbahçe kalecisine doğru kötü bir pas yapıldığını, Altay'ın da topu zorlukla taca yolladığını gördük. Sonrasında Altay'ın Fenerbahçe savunmasıyla ilgili sitemini izlerken hakemin düdük sesini duyuyoruz. Maçı anlatan Ercan Taner'in de "Hakem tacı yanlış yerden atan Alanyaspor'lu oyuncuyu yerinden atması konusunda uyardı" dediğini duyuyoruz." dedi.

Alanyasporlu oyuncunun tacı tekrar atışının ekranlara yansımadığını ifade eden Deniz Çoban, "Eğer taç atışı Alanyaspor'lu oyuncular tarafından kullanılmış ve Ercan Taner'in dediği gibi yerinden atılmadığı için Halis Özkahya yerinden atılmasını istediyse çok büyük hata yapmış. Çünkü o taç gelip gol oluyor." dedi.

Futbolda yaşanan pozisyonun kuralını anlatan Deniz Çoban, "Bir taç atışı yerinden yapılmazsa o taç atışını aynı takım kullanamaz. Tacı yerinden rakip takım kullanır. Tabi bu durumu biz Ercan Taner'den duyduk. Gözümüzle görmedik. Eğer Ercan Taner'in anlattığı gibiyse Fenerbahçe'nin yediği beraberlik golünde çok ciddi bir problem var" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...