MENÜ

Akhisarspor'dan TFF'ye tepki

Süper Lig'e yükselme mücadelesinde play-off yarı finalinde Fatih Karagümrük'e elenen Akhisarspor TFF'nin aldığı küme düşmeme kararına tepki gösterdi.

29 Temmuz 2020, Çarşamba 21:46 Son Güncelleme:
- A +
Akhisarspor'dan TFF'ye tepki

Akhisarspor'dan yapılan resmi açıklamada şöyle denildi:

Kamuoyuna Duyurulur; Türkiye Futbol Federasyonu’nun 29.07.2020 tarihinde basın yolu ile yapmış olduğu toplantı neticesinde gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinin etkilerinden dolayı tüm liglerden düşmenin kaldırılması kararı verilmiştir.

Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir.

Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır. 

Akhisarspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Ligin büyük taraftar desteğine sahip olan ve pandemi sürecinden futbolcusu, teknik, ekibi ve personeliyle en çok etkilenen kulüp olmuştur.

Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu bu karar neticesinde, Akhisarspor Kulübü olarak Ulusal ve Uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağızı bildiririz..

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...