MENÜ
Sponsorlu

Winordie, Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’un şampiyonu oldu!

Winordie, PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası PROTALITY’nin, 2024 yılındaki ilk etkinliği Tulpar PROTALITY EMEA TOUR ile Türkiye'de başlayıp Avrupa sahnesine taşınan PUBG PROTALITY Serisi'nin ilk EMEA şampiyonu oldu.

Winordie, Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’un şampiyonu oldu!

Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’un sahip olduğu iki Wildcard hakkı ile, PUBG EMEA Championship Spring 2024'in 15 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Playoff aşamasına turnuvanın şampiyonu Winordie ve turnuvanın ikincisi NAVI’nin katılımı mevcut olduğu için, üçüncüsü Young Danes takımları Wildcard hakkı sahipleri olarak katılmayı garantiledi.

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve çevre birimi ürünleri alanında faaliyet gösteren Monster Notebook, global markası Tulpar’la PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası PROTALITY’nin global ana sponsoru oldu. eSports360 tarafından hazırlanan ve beşinci yılında da büyümeye devam eden PROTALITY, mücadeleyi bir üst seviyeye taşıdığı Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’da tüm EMEA bölgesinin en iyi iki takımını belirledi.

Her şey 21-22-23-24-25 Şubat tarihlerinde 256 takımın 16 farklı Açık Eleme lobisinde birbirleriyle eşleşmesiyle başladı. Açık Elemelerin Ro16 aşamasında, en iyi 7 takım Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Üst Grup aşamasına geçti ve burada davetli 9 takımla karşılaştı. Ro16 aşamasında sıradaki 8 takım Lower Bracket'a gitti. Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Üst Grup maçlarının ardından ilk 8'e giremeyerek Büyük Final’e kalamayan takımlar, Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Alt Grup maçlarında son kez şanslarını denedi. Büyük Final’de 256 katılımcı takımdan 16'sı ve 9 davetli takım yer aldı.

“Espora katkı sunmaya devam edeceğiz”

Dünya çapında kıyasıya bir espor rekabetinin olduğuna vurgu yapan Monster Notebook Global Pazarlama Direktörü Birol Sülük, “Espor alanında hem Türkiye’de hem de dünyada önemli çalışmalara imza atıyoruz. 261 milyona ulaşan espor tutkunu kitleye ulaşabilmek ve bu heyecanı her zaman yaşatabilmek bizim için mutluluk verici. Türkiye'den Avrupa’ya taşıdığımız Avrupa’da ‘Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’ adıyla oyunseverlerle buluşan Protality serisinin kazananlarını tebrik ediyorum. Espor’un her alanında Monster Notebook olarak sesimizi duyurmaya ve bu dünyaya gönül verenlerle olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Tulpar Notebook'un ana sponsor olduğu turnuvada 8.000$'lık ödül havuzu ilk 8 takım arasında aşağıdaki şekilde paylaştırıldı:

  • winordie - 2.500 USD
  • NAVI - 1.500 USD
  • Young Danes - 1.000 USD
  • Entropiq - 800 USD
  • Acend Club - 700 USD
  • MadBulls - 600 USD
  • FaZe Clan - 500 USD
  • FUT Esports - 400 USD

Tulpar PROTALITY EMEA TOUR bu mücadeleyi İngilizce olarak twitch.tv/pubg_battlegrounds ve Türkçe olarak twitch.tv/pubg_battlegroundstr adreslerinden izleyicileriyle buluşturdu. Sunumun İngilizce kısmında Mark "MarkPowerCasts" Power, Samuel 'fALECX' Klefe, Rick 'Saga_Uk' Sharples, Darren 'GibsonCasts' Gibson yer alırken, Türkçe sunumda Arda "Tropik" Bayram, Buğrahan "Wreckage" Şevke, Mustafa "Fanius" Gültekin, Oğuzhan "Canalem" Can, Timur "Timurlengx" Günay and Utku "Utimikk" Taşyürek yer aldı.

İlandır

YORUM YAZ