Adnan Öztürk: Rüya gibi bir yönetim kurulu

Galatasaray’ın potansiyel başkan adaylarından Adnan Öztürk, sürpriz bir şekilde listesine girdiği Ozan Korkut’a tam destek veriyor. FANATİK’e konuşan Öztürk, “Rüya gibi bir yönetim kurulu yapıldı. Bu kadarını tahmin etmiyordum” dedi.

26 Mayıs 2018, Cumartesi 06:00
- A +
Sarı-Kırmızılı kulüpte yöneticilik yapan, adı gelecek başkanlar arasında geçen Adnan Öztürk, genç adaylardan Ozan Korkut’un listesine girdi. Öztürk, FANATİK’e verdiği röportajda bu kararının gerekçesini anlattı:

“Başkan adayı olmam bekleniyordu. Hayatımın en kritik anlarını yaşarken, çalıştığım 30 yıllık şirketin ricası üzerine yani ‘Adnan en zor zamanda bunu yapamazsınız’ denildiği zaman, beni uzun süredir takip eden, pırıl pırıl gençlere (44-45 yaşlarında) abilik yaptım. Bu arkadaşlar Aralık ayında Durgun Yarsuvat başkanımıza mektup yazmışlardı. Erken seçim, baskın seçimde bir şey yapamayız ama Mayıs’taki seçimde muhakkak gereğini yapacağız diye 30 imzalı bir mektup göndermişlerdi...”

‘Hepsi Cengiz’i desteklemişti’

“Bu arkadaşlarımızın tamamı geçen seçimde Mustafa Cengiz’i destekledi. Daha sonra Mayıs seçiminde bana geldiler. Rüya gibi bir yönetim kurulu kuruldu. Bu kadarını tahmin etmiyordum, inanın son derece mutlu ve onurluyum. Bu arkadaşlarımı ve kardeşlerimi motive edip, bir araya gelmelerinde bir katkım olduğu için Galatasaray adına gurur duyuyorum. Ben bu yönetim kurulundaki öz geçmişi en zayıf adamım. Parayla, pulla bu adamlar bir araya toplayamazsınız. Bu yalanlarla liseli-lisesiz gibi yalanlarla olmaz.”

Soner Sarıkabadayı'dan Fatih Terim yorumu!

‘Seçimde kötü bir ortam var’

“Çok seçim gördüm ama cumartesi günkü seçim ortamı kötü bir ortam. Galatasaray’ın 3 direğini bir top zannedenler Galatasaray’ı tanımıyorlar. Abilik rolü gereği hem de daha çok arkadaşlarımdan tanışıklığım olduğu için, ricalar üzerine adaylık açıklamalarından önce Mustafa Cengiz ve Dursun Özbek ile de görüştüm. Bu toplantıyı organize edenler çok iyi Galatasaraylı idi. Mustafa Cengiz seçilsin diye canla başla çalıştılar. Dursun Özbek ile bir husumetleri olduğu için değil, liseli ve lisesiz ortamının camiayı kötü etkilemesi üzerine çalıştılar.”

‘Koltuk iddiası çok çirkin’

“Bizler camialar için detayız. Bugün varız, yarın yokuz. Burada yaptığımız hizmetler inşallah birilerine örnek olur. Ama yalandan ve dedikodudan nefret ediyorum. Mustafa Cengiz’e yalın ve net bir görüşmeyi evirip çevirip başka bir yerlere çekmesi yakışmıyor. ‘Koltuk pazarlığı’ iddiası için çirkinlik diyeceğim. Eğer buna meraklı olsaydım kendim başkan adayı olurdum. Dolayısıyla söylenenler çok çirkin. Galatasaray bizim için bir prensip meselesidir. Bu ekibi nispeten yaşca büyük olduğum için temsilen gittim.”

Galatasaray taraftarı "Mustafa Cengiz" dedi

‘Özbek seçilmesin diye geldi’

“Mustafa Cengiz’in oy potansiyelinin tek tarifi; aman Dursun Özbek seçilmesin. Dursun Özbek’i de çok çok iyi tanıyorum. Bizim gibi sade, sıradan bir Galatasaraylı hakkında bile, seçim kazanmak için bu kadar abartılı yalan söyleyen birisi için, sırf Dursun Özbek seçilsin diye desteklemeye karar verenleri bir kere daha düşünmeye davet ediyorum. Galatasaray halkındır, hiçbirimizin malı değil.”

Metin Karabaş

Türk futbol tarihine geçen cezalar
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.