MENÜ

"Adil yönetim istiyoruz"

Galatasaray Kulübü, Beko Basketbol Ligi'nde 76-75 sonuçlanan Olin Edirne-Galatasaray Cafe Crown maçının hakemlerine yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.

02 Mayıs 2011, Pazartesi 16:05 Son Güncelleme:
- A +
'Adil yönetim istiyoruz'

Sarı-kırmızılı kulüpten, Beko Basketbol Ligi’nin 29. haftasında oynanan ve Engin Kennerman, Alper Özgök, Turgut Işık üçlüsü tarafından yönetilen Olin Edirne maçında yaşanan hakem hatalarının ardından, bir açıklama yapma gereği duyulduğu belirtilirken, "Mücadelenin tamamına yansıyan ve neticeye etki eden hataların sonucunda, Galatasaray Cafe Crown’daki kariyeri boyunca hakemler hakkında herhangi bir olumsuz açıklama yapmayan antrenörümüz Oktay Mahmuti de basketbol hayatının en çirkin günlerinden birini yaşadığını, sahadaki sporcuların emeğine saygı gösterilmediğini belirtmiştir" denildi.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’ndan talebin; sahada basketbol oynanmasına engel olunmaması, adil yönetimlerin sergilenmesi, her takım için eşit şartların yaratılması, hepsinden de önemlisi yapılan ciddi yatırımlara ve emeğe saygı duyulması olduğu vurgulanan
açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Galatasaray Cafe Crown, Oktay Mahmuti ile bir projenin ilk büyük adımını atmıştır ve kendisinin yeni görevindeki ilk gününde söylediği gibi, gelenek sahibi bir takım olma yolunda sürdürdüğü kararlı yürüyüşüne devam etmektedir. Bunların neticesinde, ülke basketbolunun yetiştirdiği en önemli antrenörlerden olan Oktay Mahmuti’nin açıklamalarının arkasında olduğumuzu ve böylesi değerlerin kıymetinin bilinmesi gerektiği yönündeki düşüncelerimizi kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Galatasaray taraftarının Beko Basketbol Ligi’nin 28. haftasındaki Beşiktaş Cola Turka maçında medeni protesto hakkını kullanmasının ardından ’basketbol salonlarında ilk kez görülen bir uygulamayla’ iki defa anons yapılmasına maruz kalan kulübümüz, oluşan tablonun planlı bir tutum çerçevesinde gerçekleşip gerçekleşmediğine ilişkin ciddi bir araştırma ve takip içerisinde olacaktır.

Türk basketbolunun lokomotifi olan Galatasaray’a verilen zarar, ülke basketboluna vurulan bir darbedir. Ve unutulmamalıdır ki; yöneticiler, oyuncular, federasyonlar, kişiler gelip geçicidir. Ama 106 yıllık Galatasaray Spor Kulübü, her daim var olacaktır."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...