MENÜ

''Adamın aklını alırım''

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, basın mensuplarına sert tepki gösterdi.

08 Eylül 2012, Cumartesi 15:52 Son Güncelleme:
- A +
''Adamın aklını alırım''

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, kendisini ve futbolcuları eleştiren basın mensuplarına tepki göstererek, "Ben de bir eleştirirsem adamın aklını alırım. Anladın mı? O anlamda da eleştiri yapan arkadaşın da aklını alırım. Çünkü onun aklını alma hakkına da sahibim" dedi.

Milli maçlar nedeniyle lige verilen bir hafta arayı Elazığ'daki kendi tesislerinde idman yaparak geçiren Elazığsporlu futbolcular, önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacakları zorlu Beşiktaş maçına günde çift idman yaparak hazırlanıyor.
Elazığ Hedefspor kadın futbol takımının sporcuları, SB Elazığsporlu futbolcuların idman yaptığı sahaya gelerek, erkek futbolculara baklava ikramında bulundu. Keyifli geçen karşılıklı sohbetle birlikte ikram edilen baklavaları yiyen Bordo Beyazlı futbolcular, aşırı sıcak nedeniyle idman sonrası birbirlerine hortumla su dökerek serinlemeye çalıştı. Sedat'ın kart cezası, Mücahit'in de sakatlığı nedeniyle yer almadığı idmanda, SB Elazığsporlu futbolcuların idman sırasında oldukça neşeli ve hırslı oldukları gözlendi.
İdman sonrası SB Elazığspor tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Bülent Uygun, önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacakları Beşiktaş maçı hazırlıklarını değerlendirdi. İstanbul'dan puan ve puanlarla dönmenin hesapları içerisinde olduklarını belirten Uygun, "Çok zor bir maç bizi bekliyor. Malum İstanbul'da Beşiktaş gibi, Türkiye'de defalarca şampiyon olmuş bir takıma karşı mücadele ediyoruz. Bu milli maç arası bizim için çok iyi oldu. Eksiklerimizi tamamlamak, idman eksiği olan futbolcuların belli ölçüde idman açıklarını kapatmak adına, hem de takım olma kurgusunu tam anlamıyla sahaya yansıtabilmek ve kendi tesislerimizde çalışmak adına güzel oldu. Her maç daha iyi oynayacağımızı düşünüyorum. Bazen futbolda talihsizlikler oluyor. Erzurum'da çok çalıştık, orada oynayacağız diye İzmir'e indik. Çok fazla oksijenli ortamda futbolcular gerçek performanslarını maalesef sergileyemedi. Yaşadığımız o hava değişimi bizi çok fazlasıyla hırpaladı ve gerçek performansımızı orada sergileyememiştik. Ama bu sürecin içerisinde şimdi Beşiktaş maçı çok zor geçecek, ama iyi bir takım olduğumuzu, iyi mücadele eden bir takım olduğumuzu, kendi yeteneklerimizi gösterdiğimiz bir maçı oynayıp, inşallah puanlarla oradan dönmek istiyoruz. Bunu başaracak gücümüz var" dedi.

Kendisi ve futbolcuların haksız yere eleştirilmesine büyük tepki gösteren tecrübeli teknik adam, eleştirilerin dozunda yapılması gerektiğini savundu. Eleştiri dozunun ayarlanmaması durumunda kendisinin de eleştiriye başlayacağına dikkat çeken Ugun, şöyle konuştu:

"Gelmeden ve daha başlamadan, hala böyle köstek adına köstek, 'yok bir tanesi bilmem ne futbolcusuyla iyiymiş de onu hep anlatacağım' diye öbür futbolcuyu kötülemek; öbür taraftan şunu sevdim falan değil, burası Elazığspor. Her şey ortaktır. Elazığspor'u desteklemek mecburiyeti vardır. Herkes destekler. Sonunda eleştireceksek beni eleştirebilirsiniz, bir mahsuru yok ama eleştiri dozunu da bilerek, yerinde, üslubunda, tarzında. Sonra ben de bir eleştirirsem adamın aklını alırım. Anladın mı? O anlamda da eleştiri yapan arkadaşın da aklını alırım. Çünkü onun aklını alma hakkına da sahibim. Nasıl benim hakkımı milletin gözü önünde eleştiri dozunu ayarlamayarak hakaret ediyorsa, ben de ona gereken eleştiriyi yaparım. O yüzden bu süreci iyi tamamlamamız lazım, iyi bilmemiz lazım. Sonraki süreçte de zaten başarı gelir, rahat olun. Yani sizin Akhisar maçına biz çıktığımızda bu takımın mükemmel bir takım olduğunu göreceksiniz."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...