MENÜ

Adalet Bakanı Gül: İki kez oy kullanma iddiasına ilişkin soruşturma sürüyor

Adalet Bakanı Gül, bir kişinin hem Belçika'da hem İzmir'de oy kullandığı iddialarına ilişkin, "Konuyla ilgili İzmir ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı başlattı. Adı geçen kişi yakalandı ve savcılıkta ifadesi alındı." dedi.

20 Haziran 2018, Çarşamba 11:38 Son Güncelleme:
- A +
Adalet Bakanı Gül: İki kez oy kullanma iddiasına ilişkin soruşturma sürüyor
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Bakan Gül, bir kişinin hem Belçika'da hem İzmir'de oy kullandığı iddialarına ilişkin, "Konuyla ilgili İzmir savcılığı gerekli soruşturmayı başlattı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı başlattı. Adı geçen kişi yakalandı ve savcılıkta ifadesi alındı. Türkiye'de asla böyle bir suistimale fırsat veren bir durum olamaz. TCK ve Seçim Kanunu bunu yasaklamaktadır." dedi.

"Mahkeme karar verecektir"

Gül, Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili, "Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları oldu, bunlar tabii Meclis açıldıktan sonra değerlendirilip tartışılacak konular. Şunu söylemek lazım, 'tutuklama bir kişi aday oldu' diye yapılan bir tutuklama değil, bir kişinin tutuklu olup olmaması, serbest kalıp kalmaması da hiçbir zaman bizlerin söyleyeceği husus değil. Mahkemenin takdiridir, mahkeme karar verecektir." ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...