Abdullah Avcı: O an en tehlikeli andır!

Beşiktaş teknik direktörü Abdullah Avcı, 4-1 kazandıkları Gençlerbirliği mücadelesini değerlendirdi. "Rakibin kırmızı kart gördüğü an en rahatladığın ve aynı zamanda da en tehlikeli andır" diyen Avcı, "Şu an itibariyle 30 puan, doğru gibi duruyor. Daha fazlası olabilir miyid? Evet. Kazanarak bitirmek çok önemliydi. Bunların hepsini konuşacağız tabii ki." yorumuylada ilk 17 haftanın kısa bir değerlendirmesini yaptı.

27 Aralık 2019, Cuma 23:00 Son Güncelleme:
- A +
Abdullah Avcı: O an en tehlikeli andır!

Abdullah Avcı'nın maç sonu yayıncı kuruluşa yaptığı açıklama şu şekilde:

İkinci yarıda topa sahip olmamızla topun yönünü değiştirebildik. Rakibin kırmızı kart görmesi demek kendini en rahat hissettiğin andır ve bu futbolda en tehlikeli de andır. 

Bugün biraz sabırlı olmak gerekiyordu. İkinci yarıda golün erken gelemsi de maçı bize doğru çevirdi. 

Şu an itibariyle 30 puan, doğru gibi duruyor. Daha fazlası olabilir miyid? Evet. Kazanarak bitirmek çok önemliydi. Bunların hepsini konuşacağız tabii ki. 

Bu haberi de okudularAtiba Hutchinson durdurulamıyor

ABDULLAH AVCI'NIN MAÇ SONU GENEL BASIN TOPLANTISI AÇIKLAMALARI...

Beşiktaş’ın oyun planı hakkında konuşan Avcı, “Bugün itibariyle dikkat edersiniz oyun değişmedi. Top bizdeyken olan bölümde o mevcutta Atiba 8’i oynuyor. Sahadaki dağılım 3-2-5 formatına dönüyor. Oyuncu formatında bir değişiklik oldu. Kenarda bire bir adam eksiltme, bek stoper arasında yardımcı koşular yapacak oyuncular çözüyor. Taraftar seni çok önemli bir şekilde itebiliyor. Dalgalı süreçlerin yaşandığı bir 1 maç var. Oyunda bazen dengelerde önemlidir. Ne zaman baskı, ne zaman pas bekleyeceksin. Bunların hepsinin parametrelerini cebimize koyduk. Bütününe baktığımda Sivas önemli bir çıkışta, Başakşehir 4 senedir bunun içinde. Bu kadar profesyonel oyuncu ve 16 altyapı oyuncusuyla başladım. Bunlara bakarken biraz öyle bakın. Bugün Beşiktaş’ın 3'te 1'i kiralık oyuncular” ifadelerini kullandı.


“Atiba antrenör olacak”

Maçın yıldızı Atiba ile ilgili konuşan Abdullah Avcı, “Atiba çok önemli bir profesyonel. Atiba’yı bazen idman verilerine bakmayıp dinlendireceksin. Bunun ölçümlerine kısa bir süre önce bıraktık. Atiba bir tek dün antrenman yapabildi. Şimdi daha iyi toparlanacak. Oyunun içinde oyun aklı olan bir oyuncu. Doğru kişiler mesleki anlamda antrenörlüğü düşünen kişilere yardımcı olması gerekiyor. Atiba antrenörlüğü düşünüyor. Benim bununla ilgili bir projem var kendi antrenörünü yetiştirmekle alakalı. Atiba da bu isimlerden biri olacak” dedi.

“Beşiktaş forması ve oyuncusu değerlidir”

Oyuncuların performansı hakkında görüşlerini belirten Avcı, “Kenar oyuncuların performansı belirliyor maçları. Kenar oyuncularının performansından memnun değilim bunu oyunculara da söyledim. Kulübümüz önceliklidir. Kulübün genel yapısını, transfer yapıp yapamayacak mıyız, TFF müsaade ediyor mu soracağız. Bazen iki oyuncu alamazsın ama 1 oyuncu alırsın hem önde hem kenarda oynar. Bazen elmayı ikiye bölmeye çalışıyoruz. Olmasa da Beşiktaş forması oyuncusu değerlidir” şeklinde konuştu.

“Atiba’nın mevkiisine bir oyuncu alacağız”

Transferler hakkında açıklamalarda bulunan Avcı, “Kağıt üzerinde dağılıma baktığında profil olarak eksiğimiz var. Bazı oyuncuları 2-3 mevkide kullanabiliyorum Atiba’nın yerine Oğuzhan en yakın duruyor. Kulüp bütçesi müsaade ettiği sürece alabiliyorsak oraya bir oyuncu alacağız” dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...