'Abdullah Avcı pişirdi, Fatih Hoca yedi'

Süper Lig'in 33. haftasında Galatasaray, evinde Medipol Başakşehir'i 2-1 yendi ve şampiyonluğunu ilan etti. Tivibu Spor'da 'Orta Nokta' programında konuşan yazarımız Ali Ece, Galatasaray'ın şampiyonluğunu yorumladı.

20 Mayıs 2019, Pazartesi 16:38
- A +

Galatasaray, Süper Lig'in 33. haftasında evinde Medipol Başakşehir'i 2-1 yendi ve şampiyonluğunu ilan etti. Tivibu Spor'da 'Orta Nokta' programında konuşan yazarımız Ali Ece, Galatasaray'ın şampiyonluğunu yorumladı. 

'Fatih Terim kendi camiasının, tarihinin en başarılı teknik direktörü'

Galatasaray'ın şampiyonluğunu yayıncı kuruluşun ödül töreninden sonra yüzde 99 oranında ilan ettiğini ifade eden Ali Ece, "Çünkü tam Fatih Terim'e göre bir olaydı. O kadar güzel orta yaptılar ki... Fatih Terim, kendi camiasının tarihinin en başarılı teknik direktörü olarak camiayı mobilize etmenin, şampiyonluk yarışında ne kadar büyük fark yarattığı çok iyi biliyor. Bunu en iyi bilen hoca ve bugün de oyundan yani saha kenarından tribüne gönderilirken bir kez daha mobilize etti." dedi.


"Abdullah Avcı bildiğin yemeği pişirdi fırına koydu, Fatih Hoca aldı yemeği Galatasaray yedi"

Abdullah Avcı'nın yetenekli ve iyi bir teknik direktör olduğunu ifade eden Ali Ece, "Bütün o istatistikler o topa sahip olmalar,bunlar gerçekten futbolda belirleyici faktörler ama en büyük belirleyici bunlar değil. Sen böyle takımının oyununu kendi taraftarınla bütünleşerek anca değiştirebilirsin. Hep aynı şeyi yaparak farklı sonuç alamazsın. Başakşehir 8 puan öndeydi. Abdullah Avcı bildiğin yemeği pişirdi fırına koydu, Fatih Hoca aldı yemeği Galatasaray yedi. Abdullah Avcının kesinlikle bir öz eleştiride bulunması gerekir. Ülkemizde Abdullah Avcıyı sevenleri ki bir tanesi benim. Ailece görüştüğüm değerli bulduğum bir insan." ifadelerini kullandı.


'Bu şampiyonluktaki en önemli rollerden biri de şu anda Galatasaray'da olmayan genç kardeşimiz Ozan Kabak'tır.'

Tabi ki Fatih Terim 8 puanda 18 puanda kapanır dedikten sonra bunu başardı. Tecrübesi camiayı mobilizasyonu en önemlisi bence sezonun ikinci yarısının başında yapılan değişiklikler. Mecburi transfer değişiklikleri. Bu şampiyonluktaki en önemli rollerden biride şu anda Galatasaray'da olmayan genç kardeşimiz Ozan Kabak'tır.'' dedi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...