6 hocanın en kötüsü Lucescu

Rusya’ya yenilgisi Milli Takım Hocası’nı iyice tartışmalı hale getirdi. Rakamlar, Lucescu’nun son dönemin en başarısız teknik adamı olduğunu ortaya koyuyor.

09 Eylül 2018, Pazar 11:28 Son Güncelleme:
- A +
6 hocanın en kötüsü Lucescu

Fatih Terim’in ayrılmasından sonra Milli Takım’ın başına geçen Lucescu, Rusya yenilgisinden sonra birçok bahanenin arkasına saklansa da, rakamlar onu doğrulamıyor. Çok daha kötü dönemlerde çok daha zor rakiplere karşı ve çok daha zor ekonomik şartlarda görev yapan hocaların performansı Lucescu’dan iyi. Milli Takım’da 12 maç oynayan Rumen teknik adam, bunlardan 5 mağlubiyet, 4 beraberlik ve sadece 3 galibiyet alabildi. Luscecu, toplamda 1.08’lik puan ortalamasıyla son 6 hocanın en kötüsü olarak dikkat çekti. 

1.87’YLE EN BAŞARILI ERSUN YANAL

Luscescu sadece puan ve galibiyet-mağlubiyet açısından değil, atılan ve yenilen gol bakımından da diğer hocaları arattı. Rumen teknik adamın yönettiği Türkiye 12 karşılaşmada 14 gol atıp, 20 gol yedi. Luce bu performansıyla, son 6 hoca içinde attığından fazla gol yiyen tek teknik adam oldu. Abdullah Avcı döneminde ise Ay-Yıldızlılar, 26 gol atıp, 26 gol yedi. Avcı, ortalama 1.22 puanla Luce’ye en yakın teknik adam oldu. Ersun Yanal ise 1.87 puan ortalamasıyla en başarılı hoca olarak dikkat çekti. 

SADECE AVCI YABANCIYA GEÇİLDİ 

Şenol Güneş, 41 maçta 20 galibiyet, 11 mağlubiyet ve 1.71’lik puan ortalamasını yakaladı. Fatih Terim ise 116 karşılaşmaya çıkarak rekor kırdı. Terim bu kadar uzun bir dönem görev almasına rağmen 60 galibiyet, 29 mağlubiyet ve 1.78’lik puan ortalamasıyla göz doldurdu. Bu rakamlar Milli Takım’da yerli hocaların yabancılardan daha başarılı olduğunu ortaya koyması bakımından da önemli. Sadece Abdullah Avcı, Hiddink’ten kötü performans gösterdi. (Akşam)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...