MENÜ

2018 Türkiye Fair Play Ödüller sahiplerini buldu! VİDEO

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından verilen 2018 Türkiye Fair Play Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini verildi.

20 Eylül 2019, Cuma 21:43 Son Güncelleme:
- A +

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yayma ve benimsetme amaçlı faaliyetleri kapsamında 36 yıldır Türkiye Fair Play Ödülleri veriyor. 2018 yılı kazananları da TMOK Olimpiyatevi’nde sahiplerini buldu. Törene TMOK Başkanı Uğur Erdener, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Baykan, TMOK yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

"Öncelikle iyi insan olunmalı"

Törende konuşan TMOK Başkanı Uğur Erdener, "Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ben, sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' diye çok güzel bir deyişi var. Bu söz, Fair-play'in de ülkemizde temelini oluşturan çok güzel bir tanımlama. Öncelikle iyi insan olunmalı. Yaşamı doğrular üzerine kurmalı. TMOK olarak çocuk ve gençlerimize gerek spor kültürünü, gerek olimpik eğitim vermek amacıyla Türkiye genelinde 'OLİ' projemiz bu anlamda çok önemli değer taşıyor. Bu, sporun Fair-play esasının üzerine inşa edilmesi amaçlı bir proje" diye konuştu.

Tören verilen ödüllerin ve toplu fotoğrafın ardından tamamlandı.

TMOK 2018 Türkiye Fair Play Ödülleri'nin sahipleri şöyle:

Sportif Fair Play Tanıtım Dalı

Büyük Ödül

Kızlar Sahada

"Türkiye’nin ilk ve tek özel Kadınlar Futbol Turnuvası olan Kızlar Sahada, 2013 yılından bu yana, kadınlara ve kız çocuklarına 'Yapamazsın!' denilerek kodlanan toplumsal cinsiyet yargılarını kırmak için futbolu araç olarak kullanıyor. Goller cinsiyetçi sisteme atılıyor. Turnuvalarda fair-play, dostluk, nezaket, adalet ve paylaşım ruhu her şeyin önünde tutuluyor. Düzenledikleri etkinliklerden elde edilen gelirle Türkiye’nin farklı noktalarında çocuklar için ücretsiz futbol okulları oluşturuluyor."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...