2017 Universiade'a katılacak sporcular belli oldu

2017 Üniversiteler Kış Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcular belli oldu.

13 Ocak 2017, Cuma 13:32 Son Güncelleme:
- A +
2017 Universiade'a katılacak sporcular belli oldu
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonundan (TÜSF) alınan bilgiye göre, Kazakistan’ın Almatı kentinde 28 Ocak-8 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek oyunlara, 6 disiplinde 14’ü erkek 20 milli sporcu katılacak. Ay-yıldızlı kafilede, 6 antrenör ve 5 idareciyle beraber toplam 31 kişi bulunacak.

TÜSF Başkanı Kemal Tamer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli sporcuların oyunlarda snowboard, kayaklı koşu, kayaklı atlama, short track, buz pateni ve alp disiplininde mücadele edeceğini söyledi.

Tamer, Türkiye’nin kış sporlarında henüz istenilen seviyede bulunmadığını belirterek, "Madalya beklentimiz yok. Olursa da çok büyük sürpriz olur." dedi.

Üniversiteler Kış Olimpiyatları’nda en güzel organizasyonun 2011’de Erzurum’da yapıldığını vurgulayan Tamer, "Kazakistan’da gençlere bir fırsat vermek, motivasyonlarını artırmak istiyoruz. Üst düzey bir yarışmaya katılarak tecrübe kazanmalarını amaçlıyoruz. Onun dışında bir beklentimiz yok." ifadelerini kullandı.

Tamer, kış sporlarında sporcu sıkıntısı çektiklerinin altını çizerek, "Bu konuda yaz oyunlarına göre kışta daha büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Kış  porlarında arzu edilen başarıları yakalamak için çok ciddi olarak küçük yaştan itibaren çalışmak gerekiyor. Yıllarca emek istiyor. Maalesef ülke olarak bunu yakalayamadık." değerlendirmesinde bulundu.

Milli kadro

Almatı 2017’de Türkiye’yi temsil edecek milli sporcular ise şöyle:
Alp disiplini: Serdar Deniz, Mustafa Topaloğlu, Özlem Çarıkcıoğlu, Ece İş
Snowboard: Hamza Polat, Tanzer Pehlivan, Elif Küba Geneşke, Elif Büşra Çağlar
Kayaklı koşu: Hamza Dursun, Ömer Ayçiçek, Yonca Karademir
Kayaklı atlama: Muhammet İrfan Çintımar, Ayberk Demir, Muhammed Münir Güngen
Short track: Menderes Eren, Fırat Yardımcı, Burak Akar, Mükerrem Deniz
Buz pateni: Sıla Saygı, Burak Demirboğa

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...