2 milyon TL'ye loca aldı

Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena'nın localarına ünlü işadamları büyük ilgi gösterdi. Ömer Sabancı, 3 yıllığına 20 metrekarelik locaya 890 bin dolar ödeyerek Türkiye'nin en pahalı mekânlarından birine sahip oldu. Siyah beyazlıların locası lüks semtlerdeki ofis fiyatlarını en az 25'e katladı.

03 Nisan 2014, Perşembe 09:22 Son Güncelleme:
- A +
2 milyon TL'ye loca aldı

Beşiktaş'ın geleceğini değiştirecek olan Vodafone Arena Stadı’nın localarının yüzde 60’ından fazlası satıldı. Türkiye’nin önde gelen işadamlarının satın aldığı localardan en pahalası Ömer Sabancı’nın oldu. Hürriyet'yen İsmail Er'in haberine göre; Ünlü işadamı 24 kişilik locaya 3 yıl için 890 bin dolar ödedi. Böylece Sabancı, İstanbul’un en pahalı mekânlarından birinin sahibi oldu. Sabancı’nın aylık 25 bin dolar ödediği loca 20 metrekare. Buna göre locanın metrekare birim fiyatı bin 236 dolara tekabül ediyor. Maslak’ta bile bir ofisin metrekare birim fiyatı 20-50 dolar arasında değişiyor.

3 oğluyla birlikte satın aldı


Sabancı, özel olarak dizayn edilecek loca için siyah beyazlı yönetimin belirlediği üst fiyatın da üzerinde bir ödeme yaptı. Sabancı, teknoloji harikası Vodafone Arena’daki locasını protokol tribünün tam göbeğinden seçti. İşadamı locayı oğulları Hacı, Hakan ve Kerim Sabancı ile birlikte aldı. Statta fiyatı 1 milyon dolar olan bir loca ise alıcısını bekliyor. Kartal’ın yeni mabedi sadece futbola değil, dünya çapında bir çok gösteriye de evsahipliği yapacak. 200 bin dolardan 500 bin dolara kadar satılan localardan Nevzat Demir’den Ferit Şahenk’e, Mübariz Mansimov’dan Rahmi Koç’a kadar bir çok önemli isim de siyah beyazlıların yeni mabedinde yerlerini şimdiden ayırttı.

‘Öncelik kulübe emek verenlere'

Başkan Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetici Umut Güner, gece gündüz statla ilgileniyor. Satışların çok iyi gittiğinin altını çizen Çebi, locaların herkese verilmediğini kaydederek, “Beşiktaş’a emeği geçenlere öncelik veriyoruz” dedi. Loca ve VIP satışından 60 milyon dolar gelir bekleyen Kartal, bugüne kadar 30 milyon dolarlık satış yaptı. Çebi, “Parayı stada kullandık. Taraftarımız da merak etmesin, stadımız planlandığı gibi yürüyor” dedi. Stadın kombine bilet satışı ise mayıs sonunda başlayacak.

Arena’nın koltukları tamam


Vodafone Arena’nın koltuk ihalesini Mir Dekorasyon İnşaat kazandı. Kulüpten yapılan açıklamada, 5 firmanın teklif verdiği bunlardan ikisinden fiyatlarını revize etmelerinin istediği ve sonuçta son tekliflerin başkan Fikret Orman’ın onayına sunulduğu kaydedildi. Son incelemede de Mir Dekorasyon İnşaat’ta karar kılındığı belirtildi.

Fenerbahçe loca fiyatları

- Loca sayısı 60
- Kapasite 8-15 kişilik
- En ucuzu 210-bin dolar
- En pahalısı 630 bin dolar
- Hizmetler: Hostes, restaurant (ücretli), otopark

Galatasaray loca fiyatları

- Loca sayısı 198
- Kapasite 8-24 kişi
- En ucuzu 180 bin dolar
- En pahalısı 1 milyon dolar
Hostes hizmeti, yiyecek-içecek, otopark, bilet satışında öncelik.

İstanbul’da ofis metrekare kiralık fiyatları (dolar)
- Etiler 35-40 
- Maslak 20-50
- Beşiktaş 20-45
- Güneşli 10-15
- Beşiktaş locası 1.236

BJK loca ve VİP fiyatları

- Loca sayısı 147
- VIP koltuk 2609
- Satış süresi 3 yıllık
- En ucuzu 100 bin dolar
- En pahalısı 1 milyon dolar
- En ucuz loca koltuğu 9 bin 250 dolar
- En pahalı loca koltuğu 36 bin dolar
- En ucuz VIP koltuk 12 bin dolar
- En pahalı VIP koltuk 18 bin dolar

Hizmetler: Hostes, restaurant, otopark.

Loca kapasitesi

Kişi Adet

- 9 16
- 10 16
- 12 80
- 15 28
- 18 4
- 21 2
- 33 1

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...