MENÜ

"2 maç 2 kupa haydi Aslanlarım!"

Fatih Terim, Rize galibiyeti sonrası soyunma odasında futbolcularına işte böyle seslendi: Puan olarak gerideyken de size çok güveniyordum, yine güveniyorum. Önümüzde 2 maç, ucunda 2 kupa var. Önce Akhisar’ı finalde yenip Türkiye Kupası’nı alalım, sonra Başakşehir maçını kazanıp şampiyon olalım. Haydi Aslanlarım...”

13 Mayıs 2019, Pazartesi 06:01 Son Güncelleme:
- A +
'2 maç 2 kupa haydi Aslanlarım!'

Galatasaray, zorlu Rize deplasmanında 2-1 geriye düşmesine rağmen kazanırken, şampiyonluk yolundaki en kritik engeli aştı ve tamamen ipleri eline aldı. Oldukça stresli geçen 90 dakika sonrasında ise soyunma odasında Fatih Terim rüzgarı vardı. Oyuncularını mücadelelerinden dolayı tebrik eden ve son düdüğe kadar pes etmedikleri için kutlayan Terim’in, “Puan olarak gerideyken de size çok güveniyordum, yine güveniyorum. Geriden geldik, geçtik ve lider olduk. Artık son viraja giriyoruz. Önümüzde 2 maç, ucunda 2 kupa var. Önce Akhisar’ı çarşamba günü finalde yenelim, Türkiye Kupası’nı alalım, sonra Başakşehir maçını kazanıp şampiyon olalım. Her şey bizim elimizde. Haydi Aslanlarım...” dediği öğrenildi.

‘Akhisar canımızı yakmıştı’

İmparator, kutlama sözlerinin ardından çarşamba günkü finale yönelik uyarıları da hemen başladı. “Akhisar canımızı yakmıştı” hatırlatması yapan Fatih hoca, “Geçen sene Türkiye Kupası’nda bizi elediler, Süper Kupayı da kazandılar. Rakibin küme düşmesi kimseyi aldatmasın. Sonuçta, tek maç. Yüzde 100 konsantre şekilde finale çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

Metin Karabaş

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...