2 kişi gözaltında! İşte şüpheliler

Trabzon'un Sürmene ilçesinde 4 Nisan gecesi Fenerbahçe kafilesine yapılan saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınan 2 kişinin kimlikleri öğrenildi. Zanlıların olay yerinde çektikleri video ortaya çıktı.

07 Nisan 2015, Salı 11:36
- A +
2 kişi gözaltında! İşte şüphelilerTrabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün bu sabah erken saatlerde basın toplantı düzenleyerek olayın faili 2 kişinin yakalandığını açıklamasının ardından konvoy ile birlikte Rize’den Fenerbahçe kafilesini takip edip olayı gerçekleştiren arkadaşına bilgi veren şahsın E.A. (30) olduğu, av tüfeği ile Sürmene ilçesi girişinde ormanlık alana saklanarak pusu kurup otobüse 2 el ateş eden şahsın ise N. S. (37) olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan E.A.’nın olaydan sonra, olay yerinden ayrılmadığı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile ortaya çıktı. Zanlı E. A. çektiği fotoğrafları olaydan yaklaşık 15 dakika sonra "Fenerbahçe otobüsüne ateş açıldı sürmene girişinde yol trafiğe kapalı" yazısı ile paylaştı

Olaya tepki gösteren arkadaşları fotoğrafın altına yapılan yorumlarla olayı kınarken E. A. "şoföre yazık gerisine acımıyorum" yazdı. E.A. olaydan yaklaşık bir saat sonrada sosyal paylaşım sitesine kendi çektiği videoyu yükledi. Videoda Fenerbahçe futbolcularının saldırıya uğrayan otobüsten inip başka bir otobüse binmeleri görülüyor. E. A.'nın videoya yaptığı yorumda "Haketmemişti şoför olması gereken olmadı günahı olmayan cezayı çekti..." demesi ise dikkat çekti.

Bu sabah erken saatlerde gözaltına alınan şahıslar Sürmene emniyet Müdürlüğü'ndeki ilk sorularının ardından Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi. Sorguları devam eden E. A. ile N. S.’nın olaydan 1 Mart tarihinde İstanbul’a gittikleri öğrenilirken, Altıntaş’ın sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden fotoğraf paylaştığı gözlendi.

ŞÜPHELİ FENERBAHÇELİ Mİ?

Trabzon’un Sürmene ilçesinde Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıyla ilgili bu sabah saatlerinde gözaltına alınan  2 şüpheliden birinin Fenerbahçeli olduğu iddiası ortaya atıldı.

Şüphelilerden Nihat S.'nin sosyal paylaşım sitesindeki hesabındaki bilgilerde Fenerbahçe'yle ilgili birçok beğenisi olduğu görüldü.

FACEBOOK'TA YAZDIKLARI

'OLAYI SÜRMENE’DEN BİRİNİN BAŞINA YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Gözaltına alınan ve sağlık kontrolünden geçirilen Nihat S.’nin ağabeyi Nevzat S. de, Emre A’ nın da teyzesinin oğlu olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Kardeşimin olayla yakından uzaktan alakası yok. Sabah saatlerinde evden aldılar. Hayatlarında maçı bilmeyen, işinde gücünde olan insanlar. Kardeşim minibüs şoförlüğü yapıyor, Emre de otobüs firmasında çalışıyor. Bu olayı Sürmene’de birilerinin başına mal etmeye çalışıyorlar. Çok yazık. Bu devletin acizliği. Sorgulama yapılabilir ama suçlu insanlar sorgulanabilir. Utanıyorum bu devletten. Olay saatinde kardeşimin olduğu araç oradan geçmiş. Kardeşimin işi bu. Oradan sürekli araçlar geçiyor. Yazıklar olsun."
'OĞLUM MAÇA BİLE GİTMEZ'

Fenerbahçe kafilesine silahlı saldırının faili oldukları iddiasıyla gözaltına alınan şüpheliler Nihat S. ile Emre A.'nın teyze çocukları olduğu ortaya çıktı. Trabzon’da Emniyet Müdürlüğü binası önüne gelerek oğlunun gözaltına alınmasına tepki gösteren Emre A.’nın annesi Hacire A., "Oğlum maç seyretmez, maça bile gitmez. Suçsuz insanları buralara getirmesinler" dedi.

EMRE A.’NIN ARKADAŞI YILDIZ: ÖYLE BİR ŞEY YAPACAK İNSAN DEĞİL

Fenerbahçe otobüsüne yönelik silahlı saldırı soruşturmasında gözaltına alınanlardan Emre A.’nın arkadaşı İbrahim Yıldız, “Emre’nin böyle bir şey yaptığına ihtimal vermiyorum. Kesinlikle öyle bir şey yapacak insan değil. Bu işte bir yanlışlık var. Olaydan sonra Emre’yle görüştüm. Öyle bir şey olsa en azından bana bahsederdi. Nihat da teyzesinin oğlu'' dedi.

Bu arada, olayla ilgili soruşturmada seyir halindeki Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsü arkadan takip ettiği ve konvoyun hareketi ile ilgili olarak Nihat S.’ ye telefonla bilgi verdiği iddia edilen Emre A.’nın Facebook hesabında olayın yaşandığı saatte ve yerde paylaşımlar yaptığı gözlendi.

Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırı sonrası yaşananları cep telefonu kamerasıyla çeken Emre A., yaşananları fotoğraflayarak arkadaşlarıyla paylaştı. ‘Fenerbahçe otobüsüne ateş açıldı. Sürmene girişinde yol trafiğe kapalı’ başlığıyla olay yerinden 2 fotoğraf karesi paylaşımda bulunan Emre A.’ nın paylaşım sonrasında yapılan yorumlara da, “Cana zarar gelmesinde başka onlara ne yapılırsa gözümü kırpmam. Şoföre acıdım” yazması dikkat çekti.

FENERBAHÇE SORUSUNA TEPKİ! İLK SÖZ...

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse silahlı saldırı düzenledikleri iddiasıyla gözaltına alınan şüphelilerden Nihat S, sağlık kontrolünden geçirildi.

Gözaltına alındıktan sonra Trabzon Emniyet Müdürlüğüne getirilen Nihat S, daha sonra sağlık kontrolü için Fatih Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Nahit S, sağlık kontrolünün ardından yaklaşık yarım saat sonra tekrar Trabzon Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

"Sıkıntı yok"

Şüphelinin emniyete getirilişi sırasında emniyet müdürlüğünün önünde kendisini bekleyen yakınlarına "Sıkıntı yok" dediği duyuldu.

Nihat S, sağlık kontrolüne götürüldüğü sırada yakınlarının "Nedir bu Fenerbahçe işi?" şeklideki sorusuna tepki gösterdi.

Şahısların İstanbul’da kimle veya kimlerle görüştükleri de araştırılırken, olayla ilgili inceleme geniş çaplı soruşturma sürüyor. 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...