"1500 taraftarın, 25 bin taraftarı nasıl susturduğunu gördük"

Bursasporlu futbolcularla yönetimin tek tek bayramlaşmasının ardından bir konuşma yapan 2. Başkan Ali Ademoğlu, Fenerbahçe maçı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

13 Eylül 2016, Salı 20:12 Son Güncelleme:
- A +
'1500 taraftarın, 25 bin taraftarı nasıl susturduğunu gördük'
Bursasporlu futbolcularla yönetimin tek tek bayramlaşmasının ardından bir konuşma yapan 2. Başkan Ali Ademoğlu, "11 Eylül günü bin 500 taraftarın, 25 bin taraftarı nasıl susturduğunu gördük. O gün Hamza Hocanın bütün Fenerbahçeliler'e bir futbol teknik direktörünün nasıl olduğunu, futbolcuların da teknik direktörün verdiği talimatları nasıl sahada uyguladığını ve tüm oyuncuların 90 dakika birlikteliği gördü. Bu takdire şayan bir olaydır. Taraftarlarımıza armağan olsun. Hamza Hocamın başarısını biz her zaman biliyoruz. Bize göre Türkiye'nin en iyi teknik direktörü. Biz bunları söylerken de elimizde verilerimiz, maneviyatlarımız var. Futbolcularımızı da kutluyoruz" dedi.

ŞANS BİZİMLEYDİ

Bayramlaşmada konuşan Bursaspor Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ise, "Kurban Bayramının Bursa'ya, Türkiye'ye ve tüm Müslümanlara hayırlı olmasını diliyorum. Bayram öncesi güzel bir galibiyetle burada buluştuğumuz için şükürler olsun. Pazar günü biraz da şanslıydık" dedi.

Hamzaoğlu, daha sonra şunları söyledi:

"Biz yönetim kurulumuz ile birlikte yola çıkarken, bir yol haritası belirlemiştik. Hem mali açıdan kulübü düzlüğe çıkarmak, hem de kulübün yapısını beraber hareket edebilen, kendine yakın oyunculardan ve birlikte bir şey ortaya koyacak oyunculardan oluşturmaya çalıştık. Bizi anlayan, bizi bilen oyunculardan oluşturmaya çalıştık. Kamp dönemini çok iyi geçirdik. Gerçekten iyi bir takım olduk ama biz her zaman dile getirdik. Zaman zaman maçlarımızı kaybedeceğiz. Yaptığımız iş futbol. Bugün Fenerbahçe'yi yendik, hepimiz rahat oturuyoruz ama yarın hiç ummadığımız bir takıma karşı da mağlup olabiliriz."


Fenerbahçe, PFDK'ya sevk edildi


"YENİLGİ SONRASI BİRBİRİMİZE SARILMAMIZ GEREKİYOR"

"Futbolun güzelliği de buradan geliyor. Önemli olan da biz çizgiden sapmadan yolumuza devam edebiliyor muyuz? Mağlubiyetlerden sonra birbirimize sarılıp, ayağa kaldırıp tekrar o mücadeleye girebiliyor muyuz? Biz bunları yaparsak başarılı olabiliriz. Bugün galibiz, hepimiz iyi, herkes birbirine gülüyor ama önemli olan kaybettikten sonra ne kadar kenetlenebiliyoruz. Eğer biz o günlerde kenetlenebiliyorsak, önümüzde hiçbir şey durmaz. O yüzden biz bir proje üzerinde çalışıyoruz. Hedefimiz sadece maçı kurtarmak değil."

"UZUN YOL ÇİZDİK"

"Biz uzun soluklu bir yol çizdik kendimize, inşallah bu yolda da Bursaspor'u geleceğe iyi bir şekilde hazırlamak istiyoruz. Bunda da başarılı olacağız. Ne mağlubiyetlerimiz ne de yaşadığımız kötü şeyler bizi bu yoldan çeviremeyecek. Bunu da hep birlikte yapacağız. Hepimizin ayrı ayrı güçleri olabilir ama oyuncularıma hep söylerim; sahaya çıktığınız zaman güçlerinizi birleştirebilirseniz hiçbir güç karşınızda duramaz. Eğer biz de Bursa'nın dinamiklerini bir araya getirebilirsek, güçlerimizi birleştirebilirsek bizim karşımızda hiçbir şey duramaz. Bizi destekleyen desteklemeyen herkese teşekkür ediyorum."


Fenerbahçe'de büyük operasyon!DHA
 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...