12 DABO sporcu taramaları gerçekleştirildi

12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda, 10-11 Mart hafta sonunda yapılan taramalar sonucunda eğitim görecek sporcular belli oldu.

13 Mart 2018, Salı 15:37
- A +
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda, 10-11 Mart hafta sonunda yapılan taramalar sonucunda eğitim görecek sporcular belli oldu.

Bulunduğu bölgedeki yetenekli çocuklara özel eğitim verilerek Türk basketboluna kazandırılmalarını sağlamak amacıyla yapılan taramalar ilk olarak 13 merkezde gerçekleştirildi.

Geleceğin Dev adamları ve Peri adaylarının katıldığı taramalar yoğun ilgi görürken, 10-11 Mart hafta sonunda yaklaşık 1700 sporcuya ulaşıldı. Taramalar sonucunda seçilen 408 sporcu 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda ücretsiz basketbol eğitimi görecek. Listede isimleri yer alan çocuklarımızın velileri, kendi ilindeki 12 DABO antrenörüyle iletişime geçerek antrenmanların ne zaman başlayacağı ile ilgili bilgi alabilirler.

14 Mart Çarşamba günü ise taramalar Hakkari’de devam edecek. Taramaların ikinci aşaması 24-25 Mart hafta sonunda Mersin, Konya, Eskişehir, Manisa, Malatya, Tunceli, Kayseri, Sivas, Mardin, Van-Erciş, Trabzon illerinde gerçekleştirilecek. Taramaların hangi gün ve saatte, nerede yapılacağı ise ilerleyen günlerde ilan edilecek.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.