105. yıl kutlandı

Fenerbahçe'de kulübün kuruluşunun 105. ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübü ziyaret edişinin 94. yıl dönümleri törenle kutlandı.

03 Mayıs 2012, Perşembe 16:27
- A +
105. yıl kutlandı

Fenerbahçe'de kulübün kuruluşunun 105. ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübü ziyaret edişinin 94. yıl dönümleri törenle kutlandı. Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde düzenlenen bir törene Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Genel SektreteriVedat Olcay, Yönetim Kurulu Üyeleri Ünal Uzun ve Turan Şahin, Yüksek Divan Kurulu Üyeleri, Kongre Üyleri, Şube Kaptanları, sporcuları, Fenerbahçe Koleji öğretmen ve öğrencileri ile kulüp çalışanları katıldı.

BU SÜRECİ TARTIŞACAĞIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan törende bir konuşma yapan Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe'nin içinden geçtiği zor günlere atıfta bulunarak, "Keşke bugün sporcularımızın başarılarından, yapılan iyi şeylerden bahsedebilseydik. Ancak geçen 10 ayda bize yapılanların ağır yükü altında bu töreni gerçekleştiriyoruz. Kulüp başkanımız şu anda mahkemede yargılanıyor. Yargılama sürerken bir şey söylemeyen tek sivil toplum örgütü, spor kulübü biziz. Ancak şimdi bir şey söyleyeceğiz. Çünkü vereceğinizi kararları Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk defa Fenerbahçe Spor Kulübü'nde konuşacağız. Ne derlerse desinler, bu geçirdiğimiz süreci biz tartışacağız" diye konuştu.

DİMDİK AYAKTAYIZ

Törende hazır bulunan genç altyapı sporcularına da seslenen ve "Ağabeyleriniz, ablalarınız yarıştı ve bu formaya hiç leke getirmedi" diyen Günay, Fenerbahçe'nin yarıştığı tüm branşlarda başarılı olduğunu belirterek, tüm sporculara teşekkür etti. Sözü Profesyonel Futbol Takımı'na ve verdiği şampiyonluk mücadelesine getiren Günay, "Her türlü olumsuzluğa rağmen bugün şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe'dir. Geride kalan 3 maçı da alıp şampiyon olacağız. Ne derlerse desinler, biz şampiyon olacağız. Buradan çok sevgili Başkanımız Aziz Bey'e, İlhan Ekşioğlu'na ve evladım gibi sevdiğim Tamer Yelkovan'a, tüm kardeşlerime sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum. Fenerbahçe üyesiyle, sporcusuyla tümüyle ayakta dimdik duruyor" dedi.

Tören, Tarih Müze ve Arşiv Kurulu Üyesi Atilla Bartın, sporcular adına Kürek Şubesinden bir sporcu ve Fenerbahçe Koleji öğretmen ve öğrencilerinin 'Atatürk ve Fenerbahçe' konulu konuşma ve şiirleriyle sona erdi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...