MENÜ

10 numara borsası!

Hakim Ziyech genç olduğu için öncelik verilen isimdi, ancak bonservisinin 3 farklı yerde olması işleri zorlaştırıyor,  rakam 10 milyon Euro’nun üzerine çıkıyor.  Bu ortamda Fenerbahçe maliyeti daha uygun  olan Valbuena’yı bitirmek için uğraşıyor. 

07 Temmuz 2016, Perşembe 02:30 Son Güncelleme:
- A +
10 numara borsası!
Aatif, Van der Wiel ve Roman Neustadter ile resmi sözleşme imzalayan Fenerbahçe, Martin Skrtel’i de bitirmeye hazırlanıyor... Transferde artık gözler en kritik bölgeye çevrilmiş durumda. Sarı-Lacivertliler, Nani’yi 8.5 milyon Euro’ya Valencia’ya gönderdikten sonra 10 numara arayışlarını iyice hızlandırdı. Hedefte iki isim var: Hakim Ziyech ve Valbuena.

Bonservis işi karışık

23 yaşındaki Ziyech ilk etapta yönetimin öncelik verdiği oyuncuydu. Ancak Faslı yıldızın işi biraz karışık. Ziyech’in bonservisi 3 farklı yerde bulunuyor. Yani Ziyech’in satılması durumunda para 3’e bölünecek. Twente’nin yanı sıra eski kulübü Heerenveen ve bir menacerlik şirketi genç futbolcunun haklarını elinde bulunduruyor. Bonservis maliyeti ise 10 milyon Euro’nun üzerine çıkmış durumda. 

7 milyon Euro...

UEFA
’nın denetimi nedeniyle bu rakamlara kesinlikle çıkmayı düşünmeyen Fenerbahçe’de rota Mathieu Valbuena’ya çevrildi. Kulübü Olympique Lyon’a bonservis bedeli olarak 2 milyon Euro öneren Sarı-Lacivertliler, 31 yaşındaki Fransız maestroya 2 senelik sözleşme ve yıllık 2.5 milyon Euro garanti ücret teklif etti. Toplamda 7 milyon Euro’luk bir rakamla Valbuena’yı bitirmeyi hedefleyen Fenerbahçe, 10 numara konusunda aceleci davranmayacak.      

Ömer Necati Albayrak


Valbuena geliyor

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...