ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Aslan gibi oynarsan!

28.04.2008

Dün gece Ali Sami Yen'de müthiş bir derbi izledik. Daha oyunun başında Galatasaray'ın dersine çok iyi çalıştığı belli oldu.

Dün gece Ali Sami Yen’de müthiş bir derbi izledik. Daha oyunun başında Galatasaray’ın dersine çok iyi çalıştığı belli oldu. Orta alan savaşını kim kazanacak sorusunun cevabında yatıyordu maçın kaderi. Türkiye ve Avrupa kupalarındaki başarıda büyük rol oynayan Fenerbahçe orta alanını etkisiz hale getirmeyi planlamıştı Galatasaray. Aslında dün gece teknik-taktikten öte ruh önemliydi. Maç öncesi ikili averaj üstünlüğü nedeniyle beraberlik Fenerbahçe’nin önceliğiydi. Galatasaray şunu iyi biliyordu; şampiyon olmak için kazanacaksın. Çünkü ayağına büyük bir fırsat gelmiş ve bunu iyi kullanırsa şampiyonluk için çok büyük bir şans yakalamış olacaktı. Önce uzun toplar ve rakip savunmadan başlayan pres etkili oldu. Önce Ümit Karan’ın nefis şutu Volkan’ı geçti direkten döndü. Ama Galatasaray beklediği gole Fenerbahçe savunmasından beklenmeyen bir hata ile ulaştı. Nonda, Volkan ve Edu’un hatasını affetmedi.
İkinci yarıda Fenerbahçe’nin risk alacağı belliydi. Nitekim hücumu düşünen Sarı-Lacivertiler savunmada önemli açıklarda verdi. 58.dakikada Semih’i oyuna sokan Zico nöbetçi golcüsünden medet umuyordu. Ama bir tek Semih’le Fenerbahçe’in gol atması beklenemezdi. Nonda değişikliği Galatasarylılar’ca biraz garipsendi. Hakan Şükür’ün derbi tecrübesinden ve diriliğinden yararlanmak istedi herhalde Sarı-Kırmızılı teknik kadro. Oyunun sonlarında artık macera yok diyen Galatasaray, bir başka savunmacı Song’u oyuna aldı. Artık lazım olan gol değil 3 puandı ve Aslan, Aslan gibi çıktığı Ali Sami Yen soyunma odasına Aslan gibi girdi...

0 YORUM