ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Radikal kararlar gerek

27.10.2008

Temposu yüksek, futbol kalitesi üst düzey bir karşılaşma oldu.

Temposu yüksek, futbol kalitesi üst düzey bir karşılaşma oldu. Trabzonspor ve Gaziantepspor’un puan cetvelindeki yerlerinin bir rastlantı olmadığını kanıtlarcasına, oyunu güzelleştirecek, heyecanı artıracak risklerden kaçınmamaları, topun bir o kalede bir bu kalede tehlike olup tribünleri tabiri caizse “hop oturtup hop kaldırtan” pozisyonları doğurdu. İki klas gol ise Trabzonspor özellikle olmak üzere tarafları çok memnun etmese de, dün akşamki menüye en büyük lezzeti katan ana yemek oldu.
Radikal değişiklikler beklentisinin aksine Ersun Yanal’ın statükocu anlayışla sadece kalede değişikliğe gitmesi kararı tabi ki tartışılır. Ancak, Yattara’ya “transfer travması terapisi” uygulanması düşüncesi her ne kadar “makul” karşılanır olsa da, yedek kulübesi için üçüncü bölgede en iyi top tutan-saklayan tek oyuncu konumundaki Isaac tercihi, hafifletici nedenleri ortadan kaldırdı. Zira Yanal’ın çift santrafor, İsaac-Yattara ikilisini birbirine alternatif kullanma gibi uygulamalarını gözden geçirmesinin zamanı geldi gibi. 2. yarıda gerçekleştirdiği Colman’ın tek verimli olduğu orta alandaki değişikliği, artık maçın başında düşünmek de dahil. 40 dakikalık performansıyla Ceyhun bunu net gösterdi.
Geçen hafta kaybettiği liderliği yeniden ele geçirme şansını kullanamayan Trabzonspor gariptir, 5 puan kaybettiği bu iki maçta da vasatın hayli üzerinde futbol sergiledi. İki maçta da kaçırdığı pozisyon sayısı, neredeyse ilk 6 maçtakine eşit olduğuna göre, Yanal’ın özellikle hücum aksiyonlarındaki tercihlerinde revizyon zorunluluğu kendiliğinden ortaya çıkıyor.
Gaziantepspor, çok diri bir takım. Erman ve Mehmet Yozgatlı’nın Murat Ceylan desteğiyle besledikleri Beto ve Tabata, çok canlar yakar. Ama 70. dakikadan sonraki skoru koruma dürtüsünün hakim olduğu anlayışın, kendilerine bu kadar çağdaş futbol oynatan Nurullah Sağlam tarafından verildiğini sanmıyoruz. 
Maçın son ve önemli notu Yunus Yıldırım için: Kartlarında ve kararlarında standardı tutturamadı. Murat Şahin’in ceza alanında Umut’u düşürdükten sonra topa hakim olduğunu süzemedi. Selçuk ve Murat Ceylan polemiğinde, Murat Ceylan’ın rakibinin başına bastığını atladı.

7 YORUM
 • baydiner 27.10.2008 09:34:17
  1

  sezon başından beri herkesin gördüğünü ersun bey görmüyor.galiba ersun yanal futboldan anlamıyor.90 dakika hiç bişey yapmayan umut u hala sahada tutup yattarayı çıkarması,colman ı çıkarıp tayfunu alması ve ceyhunu 11 de başlatmaması bunn kanıtı

 • ts_sevdalisi 27.10.2008 10:22:02
  2

  Hayret trabzonsporumuzun taraftari bir alem olmus mac deyil sanki sinamaya gitmisler cekirdek yeme yarisi yapiyorlar ..birde hoca herkes GÖKHAN ve UMUT ikilisinin uyumsuzlugunu görüyor o sanki onlari kirmamak icin inadina beraber oynatiyor

 • ihsan.koray 27.10.2008 12:55:48
  3

  şükürki haftaya ceyhun oynuyacak. ergun abi dediğin doğru yattara ve isaac birlikte oynamalı tek forvete geçilmeli. ayrıca antepli murat ceylanı kınıyorum. her pozisyona itiraz etti çok sinir bozucu oynadı

 • cemkayis 27.10.2008 13:25:57
  4

  Zamanlama sıfır, top tekniği sıfır, izlemek işkence. Oynanan topun sahibi mi bu Umut ya.

 • covimino 27.10.2008 16:47:11
  5

  ersun hoca korkma kaleye onuru koy girayı sonugun yanına ceyhun orta sahaya gökhan unalıda tek forvet oynat korkma göreceksin kazanan trabzonspor olacak radikal kararlar şart

 • barakuda 27.10.2008 18:40:08
  6

  ya bu sene şampiyon olmaycazda ne zaman olcaz biri bu hocaya sölesin yattara ısac sag ve solda beraber oynasın artık..hüseyın ve tayfun artı tolgaa yani abiii ltfffff ıstemıyozz bız trabzonluyuz futboldanda anlıyozzz))))

 • ozpen 28.10.2008 15:53:05
  7

  inandığım en doğru insanlardan biri olarak soruyorum abi.hüseyini kesmeye neden hiç bi hocanın yüreği yetmiyo.kaptan yedek kaldı diye bizi kınarlarmı.allah aşkına söle bu hüseyinle takım şampiyon olabilirmi.