ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Özeleştiri...

23.12.2008

Futbol Federasyonu´nun garip uygulamasıyla lige ilk yarının bitimine bir hafta kala verilen 33 günlük ara, tartışılan hakemlik müessesesi açısından iyi oldu.

Futbol Federasyonu’nun garip uygulamasıyla lige ilk yarının bitimine bir hafta kala verilen 33 günlük ara, tartışılan hakemlik müessesesi açısından iyi oldu. Oğuz Sarvan ve ekibinin bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmesi gerekir. Zira 16 maçlık periyot sonucunda ligdeki sıralamayı büyük ölçüde hakem hataları belirledi.
Kamuoyunda yaygın kanının aksine daha merhum Hasan Doğan döneminden beri oluşma biçimini tam anlamıyla onaylamadığımız, işvereni konumunda oldukları milli Takım Teknik Direktörü’nün huzurunda başkan düzeyinde neredeyse “esas duruş” gösteren mevcut konumuyla bu Federasyon Yönetimi’nin, büyük sorunların üstesinden geleceğine dair inancımız pek yoktu. “Yanılıyor olabiliriz” endişesiyle belli ki biz de kendi çapımızda boşuna zaman kaybetmişiz.
Bu bir özeleştiridir, bundan sonrası da: Hakem hatalarının geçtiğimiz Cumartesi gününe kadar mağduru konumundaki Trabzonspor, dozunu ayarlayamadığı tepkileriyle haklı davasında haklı kalamadı. Fırat Aydınus gibi maçta bizim de atladığımız Colman ve Cale’ye kırmızı kartlar ile ucuz gözüken ancak en az Uğur ‘un Lincoln’a hareketine verilen penaltı kadar penaltı olan Tayfun  Umut mücadelesinin faturası, Trabzonspor’a kesildi.
Diğer maçlardaki hakem hataları uygun dille eleştirilirken, Fırat Aydınus’u medya olarak linç ettik. Oysaki her bir hakem hatası, tarafların birini mağdur eder, diğerine kazanç sağlar. Bu hataları, mağdur olan ya da avantaj sağlanan tarafın kimliğine göre değerlendirdiğimiz, tiraj ve raiting kaygılarını ön planda tuttuğumuz ve  “oynatalım  oynatmayalım” muhabbetlerini buna göre yaptığımız sürece, haksızlık etmeyelim Oğuz Sarvan ve arkadaşları hakemleri ne kadar eğitirlerse eğitsinler, sonuç pek değişmeyecek gibi duruyor.

 

2 YORUM
  • bahadır1461 23.12.2008 12:06:38
    1

    Maçta santrfor defans oyuncusu tarafından düşürülürse penaltı olmuyormu.Ha birtek GS maçlarında oluyor.Her harekete kart gösterdinmi maçlar 9 veya 8 kişiyle tamamlanır.TV ler her ülkeden maç veriyor.Öyle bir uygulama görmedik.

  • AYTUNÇ_ES 24.12.2008 00:59:31
    2

    KAZANILDIĞINI CANLI ÖRNEĞİNİ GÖRDÜK SİZ NERELERDESİNİZ??????F.AYDINUZ RESMEN BU YÜKÜN BASKININ ALTINDA EZİLEREK CAMİASINI DERİNDEN YARALAMIŞTIR.ESKİŞEHİRSPOR 1-2 PUAN YÜZÜNDEN KÜME DÜŞERSE BUNUN HESABINI AYDINUZ VEREBİLECEKMİ ACABA.YAZIKLAR OLSUN....