ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Birlik-dirlik!

25.02.2008

Ülkenin dirliği, birliğine bağlıdır. Birliği sağlamaya çalışırken duran genç yüreklerden birinin ateşi de Trabzon'a düştü.

Ülkenin dirliği, birliğine bağlıdır. Birliği sağlamaya çalışırken duran genç yüreklerden birinin ateşi de Trabzon’a düştü. İzinde ya da terhis olsa tribünde olması kuvvetle muhtemel maç, İbrahim Gedik’in gölgesinde kaldı.
Birlik-dirlik ilişkisi Trabzonspor’da sağlanmıştı oysa. 3’te 3 ve yeni yönetim, dondurucu soğuklarda Trabzonlular’ın içini ısıtıyordu. Beklenti, bu durumun pekiştirilmesine yönelikti. Ama bir dizi yanlış bunu engelledi. Ayman’ın yokluğunda Adnan tercihine saygılıyız, zira futbolcuların durumunu en iyi çalışmalarını gözleyen teknik direktör bilir. Ama Adnan’ın performansı bu kadar kötüyken devamda ısrar tartışılır. Erdinç, 2. sarıyı her an görebilecek düzeyde agresifti. Malum son orta alanda gerçekleşti. Gökdeniz iki top kaptırdı. İkisi de gol oldu. İlk golde Tayfun yanlış yerdeydi. Tolga’nın tereddüdüyle yediği 2. golde Burak, Hüseyin’le aynı hizada çıktı, finalde aralarında on metre fark vardı. Kenardakinden sahadakine bunca hatayı bir araya getiren takımın, rakibi ligin dibine demir atmış da olsa, 2 farklı yenilgiye düşmesi normaldi.
2 fark ve bir eksikle başlanan 2. yarıda karamboldan gelen erken golün avantajı, panik nedeniyle değerlendirilemedi. İşin kötüsü takımı bundan kurtaracak kenar yönetimin daha çok panikte olmasıydı. Gerekli müdahaleler zamanında yapılamadı. Tayfun, organize olunamayan iki pozisyonda ürettiği gollerle bir puanı kurtardı.
Hakem adına garipliklere gelince; Aytekin Durmaz, Erdinç’e kartlarda cömert ve haklıydı. Ferhat, sarı kartı görmeden önce ve sonra Yattara’ya iki kritik müdahale yaptı. En sonunda Şener, kulübeye “atılacak, değiştir” uyarısı yapmak zorunda kaldı, dakika 49’du. 58’de Vural da kabul etti. Zaman çalma çabaları profesyonellikle değil, Durmaz’ın acemiliğiyle ilişkilendirilebilirdi! 4 dakikalık uzatma komikti. Tayfun’un 2. goldeki konumunda yardımcısına uymak zorunda kalması yetersizliğini pekiştirdi.
Birlik  dirlik demişken; Trabzonspor’unki iş kazasına değil, Yanal kazasına uğradı. Ülkeninkiyse; Ankara’nın en yüksek rakımlı yerinde, birilerinin bilinçaltındaki siyasal emellerini gerçekleştirilme gayretine. Dirliği sağlayacak birliğe darbe de, acıdır ki, “fırsat bu fırsattır” yüreklerin dağlandığı gün vuruldu.

4 YORUM
 • memo61 25.02.2008 12:57:54
  1

  futbolla ilgili görüşlerine saygı duyarız siyaset yapacaksan lütfen başka yerde yap

 • m.k. 25.02.2008 19:51:22
  2

  Ne çektiyse siyasi görüşlerin kulüp içindeki çatışmasından çekti benim garip Trabzonsporum.Rahmetli Mehmet Tan uslubuyla yazmaya çalışan ve onu taklit eden köşe yazarımızda,artık bu köşede Trabzonspor yerine siyaset yazmaktadır.Yazık.Düş yakamızdan

 • firatlivera 25.02.2008 22:12:41
  3

  dogru aslinda bu ulkede hic bir seyden haberi olmayanin,hayatinda tek kitap okumayanin,insan sevgisi nedir bilmeyenin,aydinliga karsi olan herkesn siyast yapmya hakki var ama siyasi motiflerle futbol bilgisini susleyen yazarin yok.dogru ya duzen bu..

 • aytacmetin 27.02.2008 22:38:20
  4

  hala sizi anlamış değilim, trabzonsporla ilgili o kadar düzgün yazılar yazarken kendinizi bir türlü frenleyip yazılarınıza siyaseti sokmadan duramıyorsunuz. lütfen artık trabzonspor sayfasına klübü ilgilendirmeyen siyasi görüşünüzü sokmayın...