ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Ne yaptın Efes

27.10.2011

Partizan'ı Belgrad'da deviren Anadolu Efes, farklı kazanması beklenen maçta Euroleague'in en zayıf takımlarından Charleroi'ye mağlup oldu, hiç hesapta olmayan bir kayba uğradı

 Bir çuval incir berbat oldu... Avrupa’nın en zorlu deplasmanından galibiyetle dönen Anadolu Efes, Euroleague’in belki de en zayıf takımına kendi evinde mağlup olarak, Real Madrid, Milano, Maccabi Tel Aviv maçları öncesi kendini fazlasıyla sıkıntıya soktu.
Belki erken yargıya vardık Efes hakkında. Partizan maçında her hattıyla mükemmel oynayan ekibimiz, dün bir iki oyuncunun eline bakar hale gelmişti.

Yanlış tercihler

Ersan İlyasova, Kinsey ve yaptığı gereksiz hücum fauller dışında Ermal dışında katkı veren yok gibiydi. Hele Vujaçiç... 14’te 4’le oynadı. Kaçırdığı 10 şutun neredeyse tamamı zorlamaydı. Efes’in yanlış tercihlerinin aksine Belçika takımı her topun değerini fazlasıyla bildi. Neredeyse süre dolarken boş adamı buldu, biraz da şansları yanındaydı çok yüksek bir yüzde ile şut atıp sürekli maçı önde götürdüler.
39’da skor eşitlendi ama...
Onlar kaçtı, biz kovaladık. Hele bitime 1 dakika 40 saniye kala skor 76-70’ken eşitliği yakaladık. Green, serbest atışlarla takımını 78-76 öne geçirdi. 40 dakika boyunca doğru tercih yapamayan Efes, son hücumda da İlievski, potaya gideceğine uzak mesafeden üçlük deneme gafletinde bulununca, Charleroi şapkadan tavşan çıkarmayı başardı. Emanet salon Abdi İpekçi, Fenerbahçe’den sonra, Efes’e de yaramadı. Umarım evlerine dönünce, bu iç saha galibiyetleri son bulur. Yoksa zorlu gruplarda, işimiz fazlasıyla zora girer.

0 YORUM