ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Deveye sormuşlar!

09.10.2008

Kuşkusuz ki, Beşiktaş´ın bugünlere gelmesenin tek sorumlusu Yıldırım Demiören ve ekibidir.

Kuşkusuz ki, Beşiktaş’ın bugünlere gelmesenin tek sorumlusu Yıldırım Demiören ve ekibidir. Bu ekibe, istifa etme erdemini gösteren Ertuğrul Sağlam’ı da katıyorum. Evet, Sağlam “adam”lık retoriği üzerine inşa etttiği bir konuşmayla, kahramanca sayılabilecek bir çıkış yaptı. Sayılabilecek diyorum, çünkü her akıllı insan gibi o da Beşiktaş’taki ömrünün bir mağlubiyetle sınırlı olduğunu biliyordu.
O her ne kadar “Ben başarılıyım” diyorsa da, sanırım bu fikre kendinden ve menajer Sinan Engin’den (!) başka kimse katılmıyordur. Evet, Beşiktaş’a kötü futbol oynattığı için gitti Ertuğrul Sağlam, yoksa ‘yerli hoca-yabancı hoca’ ikileminden değil. İstifa konuşmasında bu fikri vurgu yapması konuya ne kadar hakim olduğunu göstermesi açısından ibret vericiydi. O sözler ağzından çıkarken Tigana ve Del Bosque örneklerini hatırlayacak olan “adam gibi bir adam”ın yüzünün kızarması gerekirdi.
Kötü futbol oynatan ve ciddi hiçbir başarısı olmayan Sağlam’ın “kahramanca çıkışı” büyük ihtimalle önüne yeni kapılar açacaktır. Nasıl mı? Milli takımdaki yardımcı hocaların kariyerlerine bir göz atılırsa ne dediğim daha iyi anlaşılır. Öte yandan, haberler doğruysa Sinan Engin de istifa etmiş ama yönetim kurulu kabul etmemiş. Benim bildiğim istifa tek taraflıdır. Yine haberlere göre Sağlam’a da “Kal” denmiş, ama o Sinan Engin gibi yapmayıp “adam gibi adam”lık yaparak gitmeyi tercih etmiş. Bir düşünelim, Engin’in istifası neden kabul edilmemiştir acaba? Sanırım futbolu çok çok iyi bildiğinden olsa gerek. 4 Eylül gazetelerinden okuduğumuza göre Engin, kulüp yönetimine şöyle bir yol göstermiş; “Ben Ertuğrul Sağlam ile en az beş yıllık mukavele yapılmasını isterdim. Böyle bir anlaşma bence hem hocamız için hem de camiamız için tam anlamıyla bir güven ortamının oluşmasına neden olur.” Gelin görün ki yönetim bu değerli görüşe aldırış etmemiş. Okuduğum başka haberlerden bazı yorumlar yapacağım ama eminim ki Sinan Engin sonra çıkıp ağzından çıkmayan sözler üzerine yorum yaptığımı söyleyecek. Soruyorum, bu takım başarılı mı? Başarılı ise hoca ile neden 5 yıllık mukavele yapılmadı ve yerine neden hoca aranıyordu? Yok eğer takım başarısız ise, Sinan Engin neden görevde ve yeni gelecek hocaya takımla ilgili Ertuğrul Sağlam’a veremediği ne tür görüşler verecek?
Bir de şunu anlayamadım. Engin’in, “Demirören’le geldim Demirören’le giderim” demiş. Sanırım Demirören göreve geldiğinde kendisi halen devam etmekte olan bir pasaport davası nedeniyle Beşiktaş’ta değildi. Hatta göreve gelişi çok sonra olmuş, geldiği hafta tribüne pankartlar gerilmiş, taraftar Demirören’e “Sinan’ı da al git” diye bağırmıştı.. Yoksa ben yine mi yanılıyorum?

8 YORUM
 • vangolu 9.10.2008 06:03:34
  1

  Acaba bu basarinin olcusu nedir? Ligdeki konumu ortada Besiktas'in. Yok eger sizde Besiktas'in uefa'da final oynamasi gerektigini dusunuyorsaniz sozum yok size. Gecen sene hakemlerin hatalari olmasaydi sampiyonduk. O zamanda bunlarimi konusacaktik.

 • erkozt81 9.10.2008 09:06:41
  2

  Sağlam'in duygusal konusması kendisine yeni kapılar acacaktır kuskusuz.ama besiktas taraftarı onu olmayan basarısıyla degil, 8-0 lık sonucla,oynattıgı silik futbolla hatırlayacak.

 • ayben 9.10.2008 10:23:04
  3

  ben bir fanatik beşiktaş lı olarak hocam unutmayacağız sizi ..

 • dersimlikartal 9.10.2008 11:09:26
  4

  Ben unuttum sizde unutun çocuklar,, Kim gelse şampiyon yapar bu takımı :)

 • sani 9.10.2008 11:13:52
  5

  SİNAN KONUSUNDA TAMAMEN HAKLISIN. ERTUĞRUL KONUSUNA GELİNCE, BİR ADAM GİBİ ADAM BAŞKA BİR ADAM GİBİ ADAMIN ADAMLIĞINI HAFİFTEN KISKANMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR YAZIDA. BEŞİKTAŞIN KADROSUMU DAHA İYİYDİ YOKSA FUTBOLUMU DAHA KÖTÜYDÜ RAKİPLERİNDEN

 • ctopak 9.10.2008 12:29:07
  6

  şöyle bir geriy baktığımızda aslında sinan ve yıldırım ikilisinin derdi beşiktaşın şampiyon olması gibi bir düşüncelerinin olmadığı belli olur.şimdi de sergen geldi,sinan ın kankası,bu üçlünün dertleri ve beklentileri asla ama asla beşiktaş olamaz

 • murat4019 9.10.2008 12:35:52
  7

  yerli yabancı sorunu değil madem 6 lig maçının 4 ünü kaybeden, takımı beşiktaştan daha kötü oynayan yabancı aragones için niye bişey yazamıyonuz merak edıom...

 • memin 9.10.2008 21:04:28
  8

  aragonnez 6 macın 4 ünü kaybetti ama gönderilmiyor cünki orası fenerbahce burası ise besiktas burda hersey mac sonu skoruna göre belirlenir