Taciz istifası

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nda 13 üye istifasını verdi. Olayın, Kastamonu'daki kampta Zihinsel Engelli bir sporcunun taciz edilmesi yüzünden gerçekleştiği bildirildi.

18 Ekim 2011, Salı 11:45
- A +

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) şok istifalar yüzünden sarsıldı. Olağanüstü Genel Kurul yapılması talepleri reddedildiği gerekçesiyle 6 asil, 7 yedek yönetim kurulu üyesinin görevinden ayrıldığı açıklandı. Ancak perde arkasında Kastomunu’da gerçekleştirilen kampta Zihinsel Engelli Olimpiyat Şampiyonu bir sporcunun taciz edilmesinin yönetim kurulu üyelerinin vicdanını rahatsız ettiği kaydedildi.

Tehlikeli yakınlaşma!

Kastamonu’da 19-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Kayak Milli Takımı 2. kampında savcılığa kadar uzanan bir olayın yaşandığı ortaya çıktı. Zihinsel engellli olimpiyat şampiyonu bayan sporcunun (T.T.) kendisiyle yakınlaşmak istediği iddiasıyla Kayseri bölgesi antrenörü A.Y hakkında Kastamunu Savcılığı’na şikayet başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Kampı terk etti

Federasyon tarafından hazırlanan listede A.Y’nin olmadığı öne sürülürken olayın yaşanmasının ardından bu kişinin kamp yapılan yerden ayrıldığı bildirildi. Bayan sporcunun şikayetini kampta görevli diğer antrenörlerin eşliğinde yaptığı belirtildi. Kamp koordinatörü Metin Kuru kendi bilgisi dışında, A.Y’nin kampa katıldığını söylerken konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz federasyon yönetim kurulu üyesi olan kamp müdürü Ahmet Yıldırım ise olayın savcılığa intikal etmesinden dolayı bir açıklama yapamayacağını ifade etti.

İstifalar ardı ardına geldi

Kampta yaşanan olayı daha sonra duyan birçok yönetim kurulu üyesinin rahatsız olduğu kaydedildi. İstifa eden yöneticilerden federasyon başmüfettişi Savaş Aydın, dün yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Yönetim kurulu başkanı Gürdal Gümüş’ün kural tanımaz tutumları. Yönetim kuruluna danışmadan, Yönetim kurulunun alması gereken kararları yetkisizce alarak uygulamaya koyması bunu sistematik bir metot haline getirmesi. Her gün, günü savmak için günü birlik kararlar alınmasının ve bu kararlarla federasyonun yönetilmeye çalışılması. Bu çalışma tarzının da Federasyonumuza kurumsal kimlik kazandırmayacağı. Kurumsal kimliği olmayan yerlerin de federasyon olamayacağını belirtmemize rağmen etik olmayan ve bardağı taşıran son olayda Kastamonu/Ilgaz Kayak kampında yaşanan nahoş olayın yönetim kuruluna bildirilmeden çözülmeye çalışılması ve buna resen karar verilmesi.Yalova’da müsabakada yenilen çocuğun tokatlanması ve başkanın örtmesi.”

İlhan Güler

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;