Muhtemel rakiplerimiz belli oldu

Türkiye'nin Play-Off'taki muhtemel rakipleri Hırvatistan, Portekiz, İrlanda ve Çek Cumhuriyeti oldu.

12 Ekim 2011, Çarşamba 00:00
- A +


Ukrayna ve Polonya’nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda grup birincileri, direkt finallere katılmayı garantiledi. E Grubu’nda İsveç, en iyi ikinci olarak bileti kapan diğer ülke oldu. Geri kalan 8 grupta ise aralarında Türkiye’nin de olduğu 8 ikinci, aralarında iki maçlı Play-Off mücadelesi yapacak. UEFA’nın dün geceki maçlarda alınan puanlar, atılan ve yenilen gollerin ardından yaptığı hesabın ardından Hırvatistan, Portekiz, İrlanda
Cumhuriyeti ve Çek Cumhuriyeti, seribaşı olarak, Türkiye, Bosna Hersek, Karadağ ya da Estonya ile eşleşecek. Bu ekiplerin mücadelesi sonucunda kazanan 4 takım, Polonya ve Ukrayna’nın ev sahipliğini yapacağı Euro 2012’ye katılacak.

İlk maçlar 11/12 Kasım’da...

Play-Off kuraları, yarın 14.00’te Polonya’nın Krakov kentinde çekilecek. Buradaki eşleşmelerin ardından ilk karşılaşmalar 11-12 Kasım’da seribaşı olmayan takımların sahasında, rövanşları 15 Kasım’da oynanacak. Şampiyonaya katılacak 16 takımın belirlenmesinin ardından 2 Aralık 2011’de, Ukrayna’da grup kuraları çekilecek.
Dörder takımın 4 grupta mücadele edeceği şampiyona ise 8 Haziran’da başlayacak.

TFF bile hesap yapamadı!

Dün gece alınan sonuçların ardından herkes, Türkiye’nin Play-Off’a seribaşı olarak girip girmeyeceğinin hesabını yapmaya başladı. Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) sitesinde, Ay-Yıldızlılar’ın kura çekimine seribaşı olarak gireceği ifade edildi. Ancak TFF’nin de sonradan aklı karıştı ve yetkililer hata yaptıklarını düşünüp, birkaç dakika içinde haberi sitenin ana sayfasından çıkarttı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;