Finlandiya takım halinde atkı örüyor!

Finlandiya, Güney Kore'de yapılan 2018 Kış Olimpiyatları'nda şu ana kadar bekleneni veremezken 2 bronzla yetindi. Bu durumu strese bağlayan Finlandiyalı sporcular ve antrenörler örgü örmeye başladı.

14 Şubat 2018, Çarşamba 17:01
- A +

Güney Kore'de yapılan 2018 Kış Olimpiyatları'nda garip şeyler olmaya devam ediyor.

Pyeongchang'daki oyunların en dikkat çekici ekiplerinden biri Finlandiya oldu. Nerede bir Finlandiyalı sporcu ya da antrenör görseniz ellerindeki iki şişle örgü örüyor.

Örneğin bu görüntüdeki Finlandiyalı koç Antti Koskinen'in o sırada örgü örmesi sosyal medyada büyük ses getirdi.

Bu olayın arkasında Finlandiya'ya daha fazla dikkat etmeye başlayan gazeteciler etraflarının ellerinde şişlerle örgü ören Finlandiyalılarla dolup olduğunu fark etmeye başladı.

Daha sonra başka Fin atletler de örgü örerken görüntülendi.

Gazetecilerin bu konuya olan yoğun ilgisi üzerine Finlandiya takımı bir basın toplantısı düzenleyerek neden örgü ördüklerini açıkladı.

Yarışların yoğun geçmesi nedeniyle stres atmak istediklerini belirten sporcular bu nedenle oldukça büyük bir atkı örmeye karar verdiklerini bildirdiler.

Herkesin atkının bir bölümünü ördüğünü belirten Finli sporcular tamamladıkları atkıyı da basın mensuplarına gösterdi.

Atletler soruları yanıtlarken örmeye de devam etti.

Aslında Finlandiyalı sporcular bunu ilk kez yapmıyor. 2016 Rio Yaz Olimpiyatları ve 2014 Soçi Kış Olimpiyatları'nda da Finli sporcular örgü örüyordu. 

2016 Rio Yaz Olimpiyatları ve 2014 Soçi Kış Olimpiyatları'nda da Finli sporcular örgü örüyordu. Finlandiyalı sporcular atkı bitse de stres atmak için yarışlar tamamlanana kadar örmeye devam edecek.