Dost acı söyler

“Tamamen hazır hale gelen futbolcular liglerin ara verilmesiyle başa döndü. Yoksa Milli Takım'ın gerçek gücü bu değil. Türkiye'nin kesinlikle finallere gideceğine inanıyorum”

09 Ekim 2011, Pazar 12:00
- A +

“Büyük takımların büyüklüğü, kadrosundaki kaliteli oyuncular ile belli olur. Ancak Messi de, Ronaldo da gelse fark etmez, antrenmanlarda kim iyiyse o formayı kapar”

Tayfur Havutçu’nun tutuklanmasından sonra Beşiktaş’a getirilen Carlos Carvalhal, yaptığı hamlelerle dikkat çekiyor. İspanyol süperstar Guti’yi bırakın yedek kulübesini, kadroya bile dahil etmeyen Portekizli çalıştırıcı, hem Beşiktaş’la hem de Milli Takım’la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Söz artık tecrübeli teknik adamda... “Türkiye Ligi’nin en iyi değerlendirilmesi gereken yer, Milli Takım’ın performansı. Türkiye’de forma giyen isimlerden sadece bir kaç tanesi yurt dışında oynuyor. Liglerin geç başlaması sorun değil. Sorun, tam hazır hale gelen oyuncuların, maçların ertelenmesi ile birlikte yeniden başa dönmeleri oldu. Bu durum her takımda büyük motivasyon sıkıntısı yarattı. Bu da doğal olarak liglerin ilk haftalarında istenilen futbolu ortaya çıkarmadı. Ayrıca Milli Takım’a da olumsuz etki yaptı. Yoksa ne ligdeki ekipler, ne de Milli Takım’ın gerçek gücü, futbolu bu değil. Her geçen hafta takımlar üstüne koyacaktır. Türkiye’nin kesinlikle finallere gideceğine inanıyorum.

Yıldızlar sorun değil çünkü...

‘Beşiktaş’ta çok yıldız oyuncu var, kimse askerlik yapmıyor’ türünden eleştirilere katılmadığını belirten Carvalhal, “Büyük takımların büyüklüğü, kadrosundaki oyuncular ile belli olur. Elimizde bu yönde birçok isim mevcut. Messi de, Ronaldo da gelse fark etmez. Biz kim olursa olsun antrenmanlardaki performansına bakıyoruz. Formayı isteyen alıp giyiyor. Kimse karışmıyor. Şunu herkes bilsin ki, Beşiktaş’ın kimseye ihtiyacı yok. Ama futbolcuların kendilerini gösterme, başarı yakalama adına büyük takımlara çok fazla ihtiyaçları var. Ne Quaresma’ya, ne Fernandes’e, ne Simao’ya, ne de Guti’ye kimseye ayrıcalık yapmam” diyerek bir kez daha gözdağı verdi.    

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;