Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

25 Mayıs 2017 Perşembe

KPSS sınav soru ve cevapları açıklandı! AİS giriş

KPSS sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? sorusu yanıt buldu. Kamudaki A grubu kadrolar ve öğretmenlik için yapılan KPSS sınavının soru ve cevapları açıklandı. KPSS, 27-28 Mayıs’ta üç oturumla yapılacak alan sınavlarıyla devam edecek. ÖSYM KPSS soru ce cevap sorgulama linki ve AİS giriş linki haberimizde...

23 Mayıs 2017, Salı 18:31 Yorum Yaz
A+ A-
Kamudaki A grubu kadrolar ve öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk gün oturumlarının sona ermesinin ardından KPSS sınav soru ve cevapları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) KPSS soru ve cevap sorgulama kısmını erişime açtı. 

KPSS, 27 Mayıs Cumartesi ve 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek üç oturumla yapılacak alan sınavlarıyla devam edecek. 27 Mayıs Cumartesi günü sabah 10.00’da başlayacak sınavda adaylara kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerinden 40’ar soru sorularak ve her bir test için 50’şer dakika verilecek.

Öğleden sonra 14.30’da başlayacak oturumda adaylara hukuk, iktisat, maliye derslerinden 40’ar soru sorularak, her bir dersin sınavının 50 dakikada cevaplandırılması istenecek. Pazar günü sabah oturumunda ise adaylara işletme, muhasebe ve istatistikten 40’ar soru yöneltilecek.
 

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?


21 Mayıs ve 27-28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan KPSS A Grubu Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 16 Haziran 2017'de ÖSYM'nin resmi internet sayfası üzerinden erişime açılacak. Adaylar sonuç açıklama sistemi üzerinden sonuçlarını sorgulayabilecekler.


KPSS soruları ve cevapları açıklandı


KPSS soruları ve cevaplarının sınavların sona ermesinin KPSS sınavı soru ve cevapları açıklandı.

AİS giriş​

AİS giriş
için aşağıdaki linke tıklayabilir, KPSS kitapçıklarına erişebilirsiniz. 

KPSS Giriş belgesi sorgulamak için tıklayın...

İşte KPSS sınavının geçersiz olduğu diğer durumlar

Sınav süresince adayların; konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları, müsvedde kâğıdı kullanmaları veya soru ve cevaplarını başka bir kâğıda yazmaları, soru ve cevapları cevap kâğıdının arkasına yazmaları birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınavın cevaplama süresi başlamadan soruları okumaya başlamaları, sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kâğıdında/sınav kitapçığında işaretleme yapmaya devam etmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ÖSYM'nin de resmi sayfası üzerinden bildirdiği gibi adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebiliyor.

KPSS Giriş belgesi sorgulamak için tıklayın...

KPSS'YE 9.45 uyarısı yapıldı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM), 21 Mayıs'ta yapılacak 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'na girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulunuldu.

Genel yetenek-genel kültür oturumunun saat 10.00'da başlamasından dolayı, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işlemlerinin tamamlanacağı saat 09.45'ten sonra, adayların sınav binalarına alınmayacağı uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, eğitim bilimleri oturumunun saat 14.30'da başlayacağı, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işlemlerinin tamamlanacağı saat 14.15'ten sonra adayların sınav binalarına alınmayacağı kaydedildi.
 

KPSS sınavı saat kaçta başlayacak? 2017 KPSS ne zaman? 2017 KPSS sınav tarihleri... 


ÖSYM’nin yayınlanan sınav takvimine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tarihleri şu şekilde:

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür testi 21 Mayıs 2017 tarihinde saat 10.00'da gerçekleştirilecek. Sınav 130 dakika sürecek.

KPSS Eğitim Bilimleri testi 21 Mayıs 2017'de saat14.30'da gerçekleşecek. Sınav 100 dakika sürecek.

KPSS Alan Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) 27 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00'da başlayacak.

KPSS Alan Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 27 Mayıs Cumartesi günü saat 14.30'da başlayacak.

KPSS Alan Sınavları 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 28 Mayıs Pazar saat 10.00'da başlayacak.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav 10.00'da başlayacak 75 dakika sürecek.

KPSS yerleştirme takvimi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2017 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ve Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) merkezi yerleştirme takvimini açıklamıştı.

Buna göre, KPSS birinci yerleştirmeleri için Devlet Personel Başkanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri 13 Mart-12 Mayıs arasında toplanacak. Tercih kılavuzu ÖSYM Başkanlığına 1 Haziran'da gönderilecek. ÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması için ise tarih 21 Haziran-3 Temmuz olarak belirlendi. 

KPSS ikinci yerleştirmeleri için Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri 7 Ağustos-6 Ekim'de toplanacak. Tercih kılavuzu ÖSYM Başkanlığına 25 Ekim'de gönderilecek. ÖSYM Başkanlığınca tercihler 14-23 Kasım'da alınacak.
x