ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çılgın Aslanlar!

18.06.2008

Ay-Yıldızlı takımımızın çeyrek finale yükselmesi hepimizi sevince boğdu.

Ay-Yıldızlı takımımızın çeyrek finale yükselmesi hepimizi sevince boğdu. Dünya futbol otoritelerinin oyun sistemizi bir türlü çözememesine rağmen yine de bu onuru hakettik. Millilerimizin çizdiği tablodan en mutlu olan başta Adnan Polat. Nasıl olmasın ki, hiç üşenmeyelim isim isim yazalım. Avrupalılar’ın deyimiyle turnuvanın yeni Maradonası Arda, yüreğini sonuna kadar açan Servet, kafasını şartlar ne olursa olsun rakip kramponların altına sokan buz adam Hakan Balta, performansıyla alın yazımıza kafa tutan Sabri. Ya diğerleri... Tecrübe eksiklikliğine rağmen varlığının ya da yokluğunun nelere mâl olacağını ele güne gösteren Mehmet Topal ve Emre Güngör. Çekler’in karşısında Son Mohikan rolüne soyunup darbeli başına rağmen her topa kafa tutan Emre Aşık. Geriye bir tek gün yüzü görmeyen Ayhan kalıyor. İddia ediyorum cuma gecesi son günlerin moda tabiriyle, kilit oyuncu Ayhan Akman olacak.
Şimdi soruyorum size, bu görüntü karşısında Galatasaray camiası sevinmesin de kim sevinsin? Adnan Polat, “Pahalı transfere imza atmayacağız” dediğinde eminim içiniz burkulmuştur. Transfer demek heyecan demek, tirübünlerin dolması demek. Hele yıldız bir isim olursa değme keyfine. Ama Adnan Başkan’a hak vermemek doğaya aykırı. Bir kere yukarıda saydığım isimlerin hepsi birer yıldız. Geçen seneden kulübe bir hayli borçlu olan Lincoln ve Linderoth, şu anda neden Viyana’da olmadığı üç bilinmeyenli denkleme eş değer Ümit Karan (aman fazla girmeyelim Fatih hoca kızar sonra neme lazım!). Her daim formda bir Nonda. Mutlaka kalması gereken Necati Ateş. Skibbe’yle coşacak fidanlar da cabası. İsimlerini istemeyin, yazı yerim yetmez. Ve bu sefer yapılacak üç doğru yabancı kartvizitle neler olabileceğini az çok tahmin edebiliyorsunuz...
Geçen Ağustos Galatasaray’ın şampiyon olacağını yazdığımda çoğu arkadaş bana gülüp geçmişti. Kusura bakmayın, bu yıl biraz erken oldu. Yaptıkları yapacaklarının en büyük teminatı olan Milli Aslanlar ve diğerleriyle başarılara yelken açacak bir sezon geliyor Cim Bom için. Çok değil, 4 ay öncesine gidelim. Hatırlayın 11 Türk genciyle trilyonlara kafa tutan Sarı-Kırmızılı futbolculara maçlardan sonra nasıl başlık atılıyordu. Mütevazı olamayacağım: “Çılgın Türkler!” Bilmem anlatabildim mi..

5 YORUM
 • avrupaslanı 18.06.2008 14:22:55
  1

  Gerçekten yazdıkların çok doğru üstüne ne söyleyebilirimki ama başka GSli yazar Osman Tanburacı da çok güzel yazıyo.Yazısını okudum maçtan sonra maçı analiz etmiş sandım.Bir baktım tarihe maçtan 1 gün önce yazmış Kain adam.Volkanın kırmızısını bildi.

 • nalluk 18.06.2008 15:28:23
  2

  valla bu iyimserliğe hayranım.siz şampi olmadınız.hediye edildi aynı gerets zamanı gibi bu senede 5. olursunuz.ama göremiyorsunuz.

 • anfeni 18.06.2008 18:14:32
  3

  günlerce ağlamak yada futbolcularınızı dövmek için mi bize şampiyonluğu hediye ettiniz böylesine bahanelerle teselli aramak sadece sizin işiniz ve bunu gerçekten iyi başarıyorsunuz

 • salvatore 18.06.2008 18:30:09
  4

  HAKEM HATALARIYLA EN AZ 10 PUAN ALDINIZ MİLLİ TAKIMI GS YAPTINIZ HELAL OLSUN ""ÇILGIN FRANSIZ TERBİYELİ GALATASARAYLILAR""

 • TAYFUN25 2.07.2008 22:27:40
  5

  FRANSIZ TERBİYESİYMİŞ.DÜNYA 3.SÜ OLDUK 11İN 7 Sİ G.SARAYLI.AVRUPA 3.CÜSÜ OLDUK 11.İN 6 SI GALATASARAYLI.SÖYLE BANA MEHMET BU TAKIM DAHA NE YAPSIN BU ÜLKE İÇİN .UEFA VE SÜPER KUPADA CABASI!!