ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Uyuyan timsah cüzdan olur!

10.02.2009

Meğer Beşiktaş ne kadar haksızmış! Boşu boşuna kıyamet koparmış hakemler konusunda...

Meğer Beşiktaş ne kadar haksızmış! Boşu boşuna kıyamet koparmış hakemler konusunda... Galatasaray derbisinin ardından Cüneyt Çakır’ın oyundan yok yere attığı Delgado olayında kulüp haklı olarak isyan bayrağı çekmişti. Her ne kadar yapılan barkovizyonlu tepki sınıfta kalsa da, haykırış havada kalmamıştı. O maçın ardından sert açıklamalar yapan Yıldırım Demirören’e karşı, Adnan Polat iğneli konuşup, “Bizim MHK’ya güvenimiz sonsuz. Suçu hakemlere atmaya çalışanlar önce icraatlarına baksınlar” göndermesinde bulunmuştu.
Sadece geçen yıl hakemler nedeniyle 15 puanı gasp edilen Kartal’ın verdiği tepki sıcaklığını korurken, Beşiktaş’ın yokluğunda toplanan Kulüpler Birliği, Polat gibi tam destek olmuştu. Bunu da Aziz Yıldırım bizzat dile getirmişti. Ne hikmettir ki, o maçı katleden Çakır bu kez de Fenerbahçe’nin ipini çekmişti! Şimdi feryat figan edenler, konu Beşiktaş olunca sus pus olmuşlardı. Beklerdik ki, Galatasaray yönetimi Trabzon’a elle attıkları golde, Lincoln’ün köşe bayrağı ile verdiği gitar konserinde ve son olarak Emre Aşık’ın uzatmalarda topu elle oynamasına verilmeyen penaltı ve kırmızı kart için de benzer tepkiyi ortaya koyma erdeminde bulunabilselerdi.
Trabzonspor, Bursa’da net ofsayttan gol yiyince Karadeniz ekibi kıyamet koparmıştı haklı olarak. Bu kez evinde oynadığı Eskişehir sınavında kabak konuk ekibin başına patlamıştı.
Gelinen noktada Beşiktaş’ın tıpkı daha önce şampiyonluktaki rakipleri gibi, ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ mantığı içinde olmaması lazım. Yoksa yarın aynı duruma düşer. Bu hafta İnönü’de çok önemli derbi var. Kartal’ın kazanması elbette önemli, ama tek unsur değil. Zira Fener ve Cim Bom’un hakemlere yüklenmesi meyvalarını bu hafta verecektir! Daha şimdiden uyanık olup, ortam neyi gerektiriyorsa ona göre davranma zamanıdır.
Buna en iyi uyarı da Kaptan Delgado’dan öğrendiğimiz Arjantin atasözüdür: Uyuyan timsah, cüzdan olur. Anlayana...

 

4 YORUM
 • Black777 11.02.2009 21:38:41
  1

  Kesinlikle katılıyorum bu hafta canımız yanabilir..

 • Ziya Atmaz 11.02.2009 21:54:44
  2

  Hiç 15 puanı çalınan takıma benzemiyor 8jk , 4 gol yedinizde geldiniz sizin iyi bir takımınız yok işte.

 • pinkfloyd61 11.02.2009 22:45:41
  3

  O senin bahsettiğin E.şehir maçını 90dk oturup izleseydin Trabzonun hakeme ihtiyacı olmadığımnı söke söke maçı aldığını görürdün. asıl bu hafta TSnin tek korkusu BJK nın kopmaması için yapılacak hakem hatalarıdır. yoksa TS bu hafta farklı kazanır.

 • dodokerim 12.02.2009 23:53:32
  4

  tsliler ikimac kazandınız bakıyorum heman havalandınız dikkat edin kartal hamsiyi yutmasın ts macındadegilmiydi rüştüyü elle oynadıdiye attan hakem önce bizi kalecisiz yenin sonra konuşun uşaklr