ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Matias Delgado'nun ricası

09.07.2008

Bugüne kadar onlarca yabancı oyuncu gelip gitti. Matias Delgado bütün bunların içinde apayrı özellikte olan bir oyuncu.

Bugüne kadar onlarca yabancı oyuncu gelip gitti. Matias Delgado bütün bunların içinde apayrı özellikte olan bir oyuncu. Genç yaşına rağmen tam bir profesyonel. Doğru bildiği her şeyi apaçık yüzüne karşı söylüyor. Düşünün bir kere, hocasının karşısına çıkıp, “Şurada bana göre yanlış yapıyoruz. Böyle olsa daha iyi olur” diyebiliyor. Ve doğal olarak karşı tepki görmüyor. Herkes çok iyi biliyor ki, Arjantinli sadece takımının kazanması adına savaş veriyor. Bunun için bildiği doğrulardan taviz vermiyor.
Sonra, bir söz mü verdi. Mesela randevulaştığı saatte hazır kıta bekliyor. Takım yense de, yenilse de, kendisine sorulan hiç bir soruyu karşılıksız bırakmıyor. Bunun gibi olumlu özellikleri saymakla bitmez. Ancak çok rahatsız. Hakkında çıkan transfer söylentilerinin camiada belirsizlik yarattığını öğrenmiş. Önceki gün bir ricada bulundu benden. “Lütfen, açıklayın. Transferle ilgili en küçük bir tasarrufum yok. Herkes bunu böyle bilsin. Daha önce İsviçre’de oynadım. Ancak burada mutluyum. Şu da bir gerçek; Arjantin Milli Takımı’na giden en kestirme yol İspanya’dan geçer. Fakat burada yapacağım daha çok iş var. Borcumu ödemeden ayrılma gibi bir düşünce içinde kesinlikle değilim. Bunu ancak kulüp isterse yapar ki, onlar da sözleşme uzatma teklifinde bulundular ve olumlu karşılık verdim. Tek hedefim takımın kaptanı olarak şampiyonluk kupasını kaldırmak.”
İşte Matias’ın Siyah-Beyazlılar’ı rahatlatacak ricası bu. Başta özellikle kişiliğinden bahsettim. O söylediğini yapan biri.
Aksi takdirde art niyet aranır
Kongre üyesi ve aynı zamanda arkadaş kadar kendimize yakın bulduğumuz Cengiz Sarıkaya, inanılmaz bir uğraş içinde... Bir asırı deviren kulübü mahkeme kapılarına düşürüp malzeme yapıyor. Daha birkaç ay önce mali kongre vardı. Fulya’da veya iddia edildiği gibi başka yerlerde usulsüzlük, kulübü zarara uğratma,                  haksız kazanç gibi durumlar mı var, çık kürsüye konuş. Anlat, ikna et... Bütün bunların çözüm yeri olan mali kongrede sus-pus kal, sonra dava açıp, malzeme yap ve camiayı küçük düşür. Acaba bunları yapan Sarıkaya ve tepkisiz kalan küçük bir zümre, Beşiktaş adına ne yaptılar? Ne gibi projeler ürettiler, nasıl destek oldular? Tavsiyem şu; ne türlü bilgi, belge, birikim varsa delilleri toplayın. Davayı geri çekin ve önümüzdeki mali kongrede gerekeni yapın. Beşiktaşlı duruşu bunu gerektirir. Aksi taktirde art niyet aranır!

0 YORUM